SARAYKÖY’DE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Sarayköy’de, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla ilk olarak Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törenin ardından Şehit Hüseyin Kuş Parkı’nda düzenlenen kahvaltı düzenlendi.

SARAYKÖY’DE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları, ilk olarak Atatürk Anıtı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Törene gaziler ve şehit yakınları ile birlikte Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Program; konuşmalar ve öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Şehit Hüseyin Kuş Parkı’nda düzenlenen kahvaltı ile devam etti.

“SİZİN EVLADINIZ OLMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYUYORUZ”
Kahvaltı programında gazilere ve şehit yakınlarına hitap eden Sarayköy Kaymakamı Fatih Akaya “Kahraman gazilerimizle, aziz şehitlerimizle ve aileleri ile bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizler, sizin evladınız, kardeşiniz olmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Bugün bu topraklarda özgür bir şekilde yaşıyorsak şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesindedir. Ben bu özel gün vesilesiyle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla yad ediyorum. Allah hepsinden, hepinizden razı olsun” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜN TEMİNATLARIDIR”
19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili düşüncelerini dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş; “Şehitlerimiz ve gazilerimiz yüce milletimizin en önemli ortak paydalarından bir tanesi, bölünmez bütünlüğümüzün teminatlarıdır. Cennet yurdumuzda ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için canlarını ve kanlarını feda eden şehitlerimize, gazilerimize ve onların bizlere emaneti olan ailelerine sahip çıkmak yegane görevimizdir, boynumuzun borcudur. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyor, rahmetle yad ediyorum. Yaşamını sürdüren gazilerimize sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyorum” diye konuştu. Sarayköy’de düzenlenen 19 Eylül Gaziler Günü programı, şehit yakınları ve gazilere günün anısına hediyelerinin takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi sona erdi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER