Sarayköy’de genç mucitler yeteneklerini gösterdi

Sarayköy Atatürk Ortaokulu’nda ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ sergisi açıldı. Sergide 90 öğrenci ve 25 öğretmen tarafından yürütülen birbirinden ilginç 30 proje yer alıyor.

Sarayköy’de genç mucitler yeteneklerini gösterdi

Sarayköy Atatürk Ortaokulu’nda ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’ sergisi açıldı. Sergi açılışına; İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından konuşma yapan Atatürk Ortaokulu Müdürü Halil Yılmaz, “TÜBİTAK’ın destekleriyle düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını gerçekleştiriyoruz. Bilim fuarı öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireyler yetiştirmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları gençlerin bilimlerin önemini kavramasını sağlarken birçok teorik bilginin gerçekte nasıl işlediğini görmelerinde faydalı olur. Gençlerin hayal gücünü harekete geçiren bilim fuarları eğitim kurumlarının desteğiyle gençlerin zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunur. Atatürk Ortaokulu olarak bizim de öncelikli hedefimiz öğrencilerimizin ezbere bilgilerle değil; yaparak, yaşayarak öğrenmelerini ve onların içinde bulunduğumuz aydınlanma çağına katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda fuarımızda 15 araştırma, 13 tasarım, 2 inceleme olmak üzere toplam 30 proje vardır. Bu çalışmalar 90 öğrenci ve 25 öğretmen tarafından yürütülmüştür” dedi. Konuşmanın ardından Kaymakam Akkaya, Başkan Özbaş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Akhan sergi açılış kurdelesini kesti. Daha sonra misafirler sergide bulunan 30 projeyi tek tek gezdi.

FUARDAKİ PROJELER

7 Kasım’a kadar devam edecek olan fuarda Tembel Teneke, Üç Boyutlu Origami, Elektriksiz Ev Projesi, Milyon Renk, Türkçe Sokağı, Benim Masalım, Olasılık Yolu, Postacı Oyunu, Bilgi Olmadan İlgi Olmaz, Ezilen Kumlar, Taneciklik Karbon Mu?-Karbon Mu, Peynir Altı Suyunun Bitki Gelişimine Etkisi, Aromatik Kokuların Optik İlüzyonları Fark Etme Süresine Etkisi, Atık Piller Toprağı Öldürüyor, Gazete Kağıdındaki Zehir, Termal Suların Bitkilerin Gelişimi Üzerine Etkisi, İşletim Sistemlerinin İşlemci Başarımına Etkisi, Yüzey Gerilimi, Söz Sanatları Yapbozu, Gülelim Eğlenelim, Bingo, Yer Elması Ununun Ekmeğin Bayatlama ve Küflenme Süresine Etkisi, Doğal Mı Olsun, Sentetik mi?,Güneş Sisteminde Yer Alan Gezegenleri Tanıyalım, Müze Yolu, Yataktan Kaldıran Alarm, Damarlarımızdaki Kahraman: Akyuvar Oyunu ile Öğrenci ve Oyunlarla İşlenen Matematik Dersinin Kaynaştırma Öğrenci Başarıları Üzerine Etkisi projeler yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER