Sarayköy’de ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ sergisi

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında kursiyerler tarafından yapılan el emeği ürünlerin yer aldığı sergi düzenledi.

Sarayköy’de ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ sergisi

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi, ‘Hayat Boyu Öğrenme Haftası’ kutlama etkinlikleri kapsamında Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde sergi düzenledi. Sergide kursiyerler tarafından yapılan kâğıt rölyef çalışmaları, su kabağı işlemeciliği, el ve makine nakışları, giyim teknolojileri, yağlı boya resimleri, tel kırma ve takılar yer aldı. Etkinlik kapsamında Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda program düzenlendi. Programa; Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, İlçe Emniyet Müdürü Ferhat Küçükyalım, İlçe Jandarma Komutanı Yaşar Onur Öner, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yasin Temel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Akhan, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Kaya, kursiyerler ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından başlayan programda konuşan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kaya, “Sarayköy Kaymakamlığı, Sarayköy Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile 72 alan, 3 bin 645 farklı programlarla açılan kursların tanıtılması, yaygınlaştırılması ve hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Müzik dinletisi ve halk oyunları topluluğunun gösterisi sonrası ilçe protokolü serginin açılış kurdelesini kesti. Sergideki el emeği ürünler büyük ilgi gördü.

Uzaktan eğitim alırken kalan zamanını değerlendirdi

Sergide, tek başına yaptığı 3 boyutlu origami tasarımlarıyla stat açan 11 yaşındaki Mustafa Dilbaz, uzaktan eğitim aldığı süreçte gün içinde kalan zamanlarını Halk Eğitim Merkezi’nde kurs alarak değerlendirdiğini aktardı. Dilbaz, “Atatürk Ortaokulu 5. sınıf öğrencisiyim. Uzaktan eğitim aldığımız için çoğu zamanım ev içinde geçiyor ve çok fazla zamanım kalıyordu. Eğitimden kalan zamanımı kurslarla değerlendirmek istedim. Bu süreçte origami görsel sanatı, kalimba ile piyano çalmasını öğrendim” diye konuştu.

Tek eliyle yaptığı nakışları sergiliyor

Sergide dikkat çekenlerden birisi ile küçük yaşta geçirdiği kaza nedeniyle bir elini kullanamayan 64 yaşındaki Yadigar Metinkaya’ydı. Metinkaya, tek eliyle yaptığı dikiş, nakış ürünlerini görücüye çıkardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211