SARAYKÖY'DE İKİNCİ ETAP DOĞALGAZ HATTI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

SARAYKÖY'DE İKİNCİ ETAP DOĞALGAZ HATTI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Sarayköy Belediyesi ve Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. işbirliği ile ilçede devam eden doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının ikinci etabı, Cumhuriyet Mahallesi’nde başladı. İkinci etap doğalgaz çalışmasında 7,5 km döşeneceğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Hemşehrilerimize söz verdiğimiz projelerin hayata geçmesinden onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

Sarayköylü vatandaşların hayallerini süsleyen doğalgaz hizmeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjdesi ve Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın çalışmalarının ardından gerçek oldu. Sarayköy Belediyesi ve Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmaların ardından 1. etapta 22 km’lik doğal gaz hattı ilçeye kazandırıldı. İlk etap doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının ardından birçok vatandaş hizmetten yararlanırken; 7,5 km’lik ikinci etap doğalgaz hattı çalışmaları için start verildi. Cumhuriyet Mahallesi, Tokat Caddesi’nde başlayan 2. etap doğalgaz hattı çalışmalarını yerinde inceleyen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’a, Belediye Başkanı Yardımcısı Mestan Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Volkan Gezen, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Türkyılmaz ve vatandaşlar eşlik etti.

ÇALIŞMALAR, JEOTERMAL ISINMA OLMAYAN CADDE VE SOKAKLARDAN BAŞLAYACAK
“Büyük heyecan ve gururla başladığımız doğalgaz hattı çalışmalarımızın 22 km’lik ilk etap çalışmasının ardından ikinci etap çalışmasını başladık” diyen Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Bugünün bizim için ayrı bir önemi var. 4 Nisan 2014’de mazbatamızı alarak ilçemize hizmet yolundaki görevimize başladık. O günden bu yana her gün bir başka hizmet, bir başka yatırım, bir başka proje en önemlisi hemşehrilerimize verdiğimiz bir sözün gerçekleştirmenin mutluluğu ve gururu içerisindeyiz. Bugünde daha önce söz verdiğimiz hizmetlerimizden biri olan doğalgaz çalışmalarımızın ikinci etabını Cumhuriyet Mahallemizde başladı. Cumhuriyet Mahallemizin bir kısmı jeotermal ısınmadan yararlanıyordu. Ancak yüzde 70’lik kısmı merkezi ısınmadan yararlanamıyor. Biz de Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. firmamız ile yaptığımız görüşmeler ve çalışmalar neticesinde bugün itibari ile jeotermal ısınmadan yararlanmayan diğer sokak ve caddelerin doğal gaz hizmetinden yararlanması için hat döşeme çalışmalarına başladık. Mahallemize, ilçemize hayırlı olsun. Biz Sarayköylü hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri tutmanın gururu içerisindeyiz” dedi.

“ÇOK BÜYÜK HAMLELER YAPTIK”
Başkan Özbaş, “Doğalgaz ile ısınmanın ve ilçemizi modern yaşamın kalitesinin birine daha kavuşturulacağı müjdesini veren ve ilçemize kazındırılmasında gayretleri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, hükümetimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, milletvekillerimize ve AK Parti İlçe Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemizin, ilçe belediyemizin gayretleriyle geri kalmışlığı bırakıp diğer ilçeleri ve şehirleri yakalayıp geçmekle ilgili çok büyük hamleler yaptık. Hizmetlerimizi hayata geçirme yolunda bizlerin her zaman yanında olan, destek ve dualarını esirgemeyen hemşehrilerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

“1 AYDA TAMAMLANMASI BEKLENİYOR”
Doğalgaz hattı döşeme çalışmaları hakkında bilgi veren Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. Yapım Teknikeri Serdar Kömürcü, “Bu yıl kapsamında Sarayköy’de 7,5 km’lik bir hattımız olacak. Cumhuriyet Mahallesi’nde jeotermalle ısınmayan kısma daha çok yoğunlaştık. Bu kesimlerde doğalgaz arzını sağlamayı planlıyoruz. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerleyecek. Mevcut hattımızı 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlamayı planlıyoruz. Ayrıca TOKİ konutları alanında da çalışmalarımız gerçekleşecek” şeklinde ifade etti.  

“UZUN YILLAR HASRETLE BEKLENİYORDU”
Doğalgaz hizmetinin mahalleye gelmesiyle mutluluk yaşadıklarını belirten Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mustafa Türkyılmaz, “ Mahalledeki vatandaşlarımızın uzun yıllar büyük heyecanla beklediği doğalgaz hizmetine artık kavuştuk. İlk olarak Tokat Caddemizde başlayan doğalgaz hattı çalışmalarımızın 1 ay gibi kısa bir sürede biteceği bilgisi verildi. Çaba ve gayretlerinden dolayı Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ederiz” dedi.

“HAYALLERİMİZİ SÜSLEYEN HİZMETLER GERÇEKLEŞİYOR”
Cumhuriyet Mahallesi’nde 20 yıldır esnaflık yapan Seval Piyan, “Doğalgaz hizmeti bizim için bir hayaldi, gerçek oldu. Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ederiz. Çok mutlu olduk. İlçemiz çok güzel hizmetler görüyor. Hayallerimizi süsleyen hizmetler gerçekleşiyor. Mutlu oluyoruz” diyerek duygularını aktardı.

“EN SONUNDA HAYALİMİZE ULAŞTIK”
Cumhuriyet Mahallesi’nde ikametgâh eden 65 yaşındaki Yaşan Dinç, “Şuana kadar doğalgaz hayali ile yaşıyorduk. En sonunda hayalimize eriştik. Yıllardır sıcak su hayali yaşadık, vermediler. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a teşekkür ederiz, onun sayesinde doğalgaza kavuştuk. Ameliyatlı olduğum için her gün kovayı merdivenlerden çıkarıp, indirmek zor geliyordu. Birde baca ile uğraşıyordum. Doğalgaz çok iyi olacak” dedi.

ABONE ALIMI İÇİN BİLGİ
Sarayköy’de başlayan doğalgaz çalışmalarının ardından ilçede 500 vatandaş abonelik alırken 50 aile de doğal gaz hizmetinden yararlanıyor. Çalışmalar devam ederken doğal gaz hattı geçen sokak ve caddede ikamet eden vatandaşların abonelik alımı için Sarayköy Belediyesi hizmet binası altında açılan Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. ofisine uğramaları gerektiği bilgisi de verildi.

 

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER