Sarayköy’de kurs programı hazırlandı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve Sarayköy Halk Eğitim Merkezi ile Sarayköy Belediyesi işbirliği ile uygulanacak ‘Telafide ben de varım’ kurs programlarında özel çocuklar ve aileleri de unutulmadı. Çocuklar ve aileleri için kurs programı hazırlandı.

Sarayköy’de kurs programı hazırlandı

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi ve Sarayköy Belediyesi işbirliği ile 5 Temmuz ve 31 Ağustos tarihlerinde açılması planlanan ‘Telafide ben de varım’ kurs programları için 2 Temmuz tarihine kadar Halk Eğitim Merkezi’nde kayıt alınmaya başlandı. 34 maddelik kurs programında yetişkinler ve öğrencilerin yanı sıra özel çocuklarda düşünüldü.

Yetişkinler için dolu bir program

Yetişkinler için Ahlâk-ı Alâî okumaları, badminton, bilek güreşi, evde basit onarımlar, geleneksel oyunlar ve zeka oyunları, koşarak oryantirik, sağlıklı beslenme ve Türk halk oyunları kursları açılacak. Ayrıca dede korkut, mesnevi, yunus emre divanı, safahat okumaları kursu gibi birçok kursa yer verilecek.

Öğrenciler için telafi kursları

Öğrenciler için akademik oyunlarla oyun temelli matematik eğitim, badminton, dart başlangıç düzeyi, Kuran-ı Kerim okuma, matematiksel yetkinlik ile fen ve teknolojideki temel yetkinlikler kursu ve Türk halk oyunları kursları olacak.

Özel çocuklara ve ailelerine kurs

Kurslarda özel çocuklar ve ailelerde unutulmadı. Hafif düzeyde otizm engeli olan bireyler için beden eğitimi kursu açılacak. Özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin ailelerine yönelik kurslara yer verilecek. Sarayköy halkını ‘Bu Yaz Kursa Gitmeyen Kalmasın’ sloganıyla Halk Eğitim Merkezi kurslarına davet eden Kurum Müdürü Halil Kaya, “Vatandaşlarımızın hem ekonomik kazanım sağlamaları hem de boş zamanlarını değerlendirmeleri için buradayız. Vatandaşlarımızı gözlemleyerek, değerlendirdiğimiz eksiklikler ve talepler doğrultusunda kurslarımızı açıyoruz. Korona virüs tedbirleri kapsamında gerçekleştireceğimiz kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER