Sarayköy’de pedallar Cumhuriyet için çevrildi

Cumhuriyet’in 98’inci yıl dönümünde Sarayköy’de ‘Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu’ düzenlendi. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ta bisiklet sürerek cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşların bayramını kutladı.

Sarayköy’de pedallar Cumhuriyet için çevrildi

Sarayköy’de Cumhuriyet’in 98’inci yıl kutlamaları coşkuyla başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Atatürk Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk ve Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından çelenkler sunuldu. Tören, saygı duşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu. Törenin ardından Sarayköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet Bayramı Bisiklet Turu’ gerçekleştirildi. Bisiklet turunda Türkiye yazılı formasıyla Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Mehmet Hanifi Esmer, çeşitli kurum ve kuruluşlardan yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı. Kaymakamlık binası önünden start verilen bisiklet turu Hükümet Caddesi, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Caddesi, Atatürk Bulvarı, 24 Mayıs Caddesi, Sakarya Caddesi, Hayrettin Türkölmez sokak ve Cumhuriyet Caddesi’nde devam etti. Başkan Özbaş, cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.  Cumhuriyet Bayramı bisiklet turu Sarayköy Belediyesi önünde sona erdi.

“SPORDA HAYAT VAR, HAYATTA SPOR"

Etkinliklerle ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Esmer, “Cumhuriyet Bayramımızın 98. yılı kutlamaları çerçevesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak hafta boyunca çeşitli spor etkinlikleri gerçekleştirdik her yaştan bireye dokunmayı amaçladığımız etkinlerimizden biri de bugün yoğun katılımcıyla gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Haftası bisiklet etkinliği olmuştur. İlçemizde sporun herkes tarafından yapılmasına yönelik çalışmalarımız ‘Sporda hayat var, hayatta spor’ sloganıyla devam edecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER