SARAYKÖYLÜ MİNİKLER, SOKAK HAYVANLARI İÇİN SEFERBER OLUYOR

SARAYKÖYLÜ MİNİKLER, SOKAK HAYVANLARI İÇİN SEFERBER OLUYOR

İki yakın dost, sokak hayvanlarını görmezlikten gelmedi. Sarayköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne sokakta çok zayıf ve bitkin halde dolaşan 4 yavru köpeğin sağlık kontrolleri için başvuran 11 yaşındaki Tuğçe Duman ve İrem Er, alkışlanacak davranış gösterdi.

Sarayköy’de 13 yaşındaki Mucize Gergili, 12 yaşındaki Zekiye Şen sokak hayvanlarına karşı şiddetin son bulması, herkesin evlerinin önüne bir kap yemek ve bir kap su koymaları için afiş hazırlayıp sokak sokak gezerek seferberlik başlatmıştı. Ardından 11 yaşındaki Batuhan Hıra, sokakta soğukta bulduğu kediyi evine alıp bakımını yapmış ve gerekli tedavisinin yapılması için Sarayköy Belediyesi Veterinerlik Hizmetlerinden yararlanmıştı. Öte yandan sokakta bulduğu kediyi sahiplenmişti. Şimdi ise sokaktaki can dostlara bir örnek davranış; Sarayköylü 11 yaşındaki Tuğçe Duman ve 11 yaşındaki İrem Er’den geldi. İki yakın dost olan Tuğçe ve İrem, sokakta dolaşırken soğuk havada çok zayıf ve bitkin halde olan 4 köpek yavrusunu fark etti. Minik köpek yavrularını bulundukları yerden alan İrem ve Tuğçe evlerinin önüne köpekler için ev yaptılar ve onlara bakmaya başladılar. 4 yavru köpeğe de Deniz, Kumsal, Boncuk, Karabaş isimlerini veren iki dost, onların sağlıklarından endişe duyarak Sarayköy Belediyesi’ne başvurdu.

SAĞLIK KONTROLÜNÜ SARAYKÖY BELEDİYESİ YAPACAK
Minik yavruların sağlık kontrolünü yapan Sarayköy Belediyesi Veteriner Hekimi Ayşe Özsoy, 4 minik köpek yavrusunun sağlık sorunu olmadığını tespit ederek, “Köpeklerin genel muayenesini yaptık. İlk aşıları olan karma aşıları yapıldı. Bundan sonra aşı periyotları bizim kontrolümüzde devam edecek” dedi.

“ONLARIN DA SEVGİYE VE SAYGIYA İHTİYAÇLARI VAR”
Minik dostlarıyla ilk karılaşmalarını anlatan 11 yaşındaki Tuğçe Duman, “Soğukta dolaşırlarken bulduk. Çok zayıf ve bitkin oldukları dikkatimizi çekti. 2-3 haftadır yanımızdalar. Sokak hayvanlarının da sevgiye ve saygıya ihtiyaçları var. Biz onları çok seviyoruz” diye konuştu.

“ONLARA KİMSE ZARAR VERMEMELİ”
İrem Er ise, “Hayvanların çok özel olduğunu düşünüyorum. Onlarında tıpkı bizim gibi bir canı var. Bazı insanlar onlara zarar veriyor, bu gerçekten çok kötü. Onlara kimse zarar vermemeli. Biz köpeklerimizi çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN AMCALARI ONLARIN YANINDA
İki dostun anlamlı ve örnek davranışını duyan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Tuğçe ve İrem’i makamına davet etti. İrem ve Tuğçe’yi tebrik eden Başkan Özbaş, “Sokaktaki can dostlarımıza gösterdikleri bu anlamlı davranışlarından dolayı evlatlarımızı tebrik ediyorum. Sarayköylü miniklerimizin sokak hayvanlarına karşı olan hassasiyetleri bizleri duygulandırıyor. Herkese örnek oluyor. Geleceğin büyükleri olan evlatlarımızın bu davranışları geleceğe ışık tutuyor. Başkan amcaları olarak ben de her zaman onların yanındayım” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER