SARAYKÖYLÜ ROMANLAR KÜLLİYE'DEKİ BULUŞMAYA KATILDI

SARAYKÖYLÜ ROMANLAR KÜLLİYE'DEKİ BULUŞMAYA KATILDI

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen ‘Büyük Roman Buluşması’na Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve ilçede yaşayan Roman vatandaşlar da katıldı. 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ‘Büyük Roman Buluşması’ düzenlendi. Türkiye genelinden Romanların katıldığı buluşmaya Sarayköylü Romanlar da programdaki yerini aldı. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Abdullah Şencan ve AK Parti Sarayköy İlçe Başkanı Volkan Gezen Sarayköylü Romanları yalnız bırakmadı. Buluşma hakkında konuşan Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “İlçemizin kültür yelpazesinin ve sosyal yaşamının en önemli motiflerinden bir tanesi olan Roman kardeşlerimizle birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Beştepe'de gerçekleştirilen Büyük Roman Buluşması'na katıldık. Roman Buluşması’nda yeri geldi tebessüm ettik, yeri geldi duygusal anlar yaşadık. Sevincin, nostaljinin vefanın Türkiye’nin güzel renklerini ve duygu dolu beraberliğini Sayın Cumhurbaşkanımızın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Büyük Roman Buluşması’nda hep birlikte yaşadık. Türkiye’nin dört bir yanında bir araya gelen Roman vatandaşlarımızla, İl Başkan Yardımcılarımızla, ünlü sanatçılarımızla, hem eğlendik hem güldük aynı zamanda nostaljik duygusal anlar yaşadık. ‘Yaradılanı sev yaradandan ötürü’ anlayışıyla herkesin eşit birer bir kul olduğunu hatırlatmak istiyorum. Roman kardeşlerimizi çok seviyoruz. Onların dertleri sorunları neyse bizde çözmek için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız ve yapıyoruz” dedi.


“İLK KEZ CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ’NE GİTTİK”
Büyük Roman Buluşması dönüşü görüş ve düşüncelerini paylaşan Ayhan Dilsiz, “İlk kez Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gittik. Dün Roman açılışımız vardı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Roman kardeşlerimiz ile buluştuk. Harika bir atmosfer vardı. Herkes memnun oldu. Bizlere yardımcı olduğu için, bizleri yücelttiği için, tüm Türkiye halkıyla beraber olduğumuz için, bunları Türkiyemize hatırlattığı için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Şimdiye kadar roman halkına verilmeyen imkânları bize sağladı. O kadar güzellikler oluyor ki Roman halkı artık üst basamaklara çıkıyor. Allah ondan razı olsun. Bu memleketimizde hepimiz varız dedi. Onu çok seviyorum, teşekkürlerimi iletiyorum. Saygılarımı gönderiyorum” diye konuştu.“CUMHURBAŞKANIMIZIN KONUŞMALARINDA ÇOK DUYGULANDIM”
Roman açılımından memnun olarak döndüğünü aktaran Mefayil Kayalar, “Cumhurbaşkanımızın konuşmalarında çok duygulandım. Çok güzel şeyler yaptığına eminim. Allah razı olsun. Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’ı da orda gördüm, gururlandım. Oradaki törende Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Roman çocuklarını kucaklamasından dolayı da çok mutlu oldum Allah razı olsun” diye konuştu. 

“GÜLDÜK, EĞLENDİK, DUYGUSAL ANLAR DA YAŞADIK”
Ankara’da düzenlenen Büyük Roman Buluşması’nda duygulandığını belirten Özcan Gezgin, şunları söyledi: “Büyük buluşmada güldük, eğlendik ama çok duygusal anlar da yaşadık. Roman buluşmasında bizlere destek veren Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a çok teşekkür ediyorum. Roman buluşmasına ilk defa katıldım. Bu bambaşkaydı. Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden gelen romanlar vardı. Orada beklerken, otururken onlarla diyaloga geçtik, tanıştık, nereden geldiklerini öğrendik ve dertleştik.” 

“HER ŞEYDEN ÇOK MEMNUN KALDIK”
Eşi ve çocukları ile birlikte Büyük Roman Buluşması’na katılan Müzeyyen Gezgin, “Her şeyden çok memnun kaldık. Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum. Dünkü konuşmalarını dinledikten sonra O’na olan sevgim, saygım ve güvencim daha da arttı. Bu organizasyonu hazırlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Ahmet Necati Özbaş’a da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER