Sarayköy’ün başarılı iş kadını; Fatma Demirbakan Kurt

Sarayköy’de yaşamını sürdüren Fatma Demirbakan Kurt, Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) düzenlediği 2. İş Dünyası Kadınları Ödül Töreni’nde ‘Başarılı İş Kadını’ ödülüne layık görüldü. Başarılı işkadını Kurt, 2 kez de ‘Denizli Ekonomisinin Aktörleri’ ödülünün sahibi olmuştu.

Sarayköy’ün başarılı iş kadını; Fatma Demirbakan Kurt

Sarayköy’de yaşamını sürdüren 42 yaşındaki Fatma Demirbakan Kurt, işindeki başarısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 2 çocuk annesi ve Demirbakan Tarım Ürünleri’nin sahibi olan Kurt, , Denizli İş Kadınları Birliği (DİKAB) düzenlediği 2. İş Dünyası Kadınları Ödül Töreni’nde ‘Başarılı İş Kadını’ ödülüne layık görüldü. Ödülünü; Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök’ün elinden aldı. Kurt’u mutlu gününde kızı Gizem Kurt, Sarayköy Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Gülşen Kocataş ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sergül Yağız yalnız bırakmadı. Sarayköy’ün tek ödül alan iş kadını olan Kurt, 2006 ve 2008 yıllarında da ‘Denizli Ekonomisinin Aktörleri’ ödülünü almıştı.

BELEDİYE MECLİSİ’NDEKİ ‘TEK KADIN MECLİS ÜYESİ’

Kurt, başarısını sadece iş hayatında yürütmüyor. Denizli Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı ve borsaya dâhil maddelerin alım satımı, borsada oluşan fiyatların tespit, tescil ve ilanı işleriyle meşgul olmak üzere kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip Denizli Ticaret Borsası’nın meclis üyeliği görevlerinde de yer alıyor. İş hayatının yanı sıra siyasette de ismini duyuran Kurt, Sarayköy Belediye Meclisi’nde AK Parti Meclis Üyesi görevini yürütüyor. Kurt, Sarayköy Belediye Meclisi’ndeki ‘tek kadın meclis üyesi.’

“BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR”

Başarının asla tesadüf olmadığını belirten Kurt, azimli ve en önemlisi de yapılacak işin sevilerek yapılmasının her zaman başarıya götüreceğinin altını çizdi. Kurt, “Ben işimi çok seviyorum. Toprak ile çiftçilerimizle hep birlikteyiz. Buğday, mısır, arpa, pamuk ve en önemlisi de yerli ürünlerimizin alım satım işlerini yapıyoruz. Toprakla, tarımla uğraşmak bana iyi geliyor. Yıllardır bu işin içinde olmamız doğru ticareti bulmamıza her zaman yardımcı oluyor aslında. Bugün hayatımda 3. kez bir ödüle layık görüldüm. Bir kadın olarak hatta anne olarak Başarılı İş Kadını ödülüne layık görülmem beni çok mutlu etti. Beni bu anlamlı ödüle layık gören başkanımıza, yönetimimize ve işimdeki başarı ortaklarım olan eşim Hacı Kurt’a, kardeşim Derviş Demirbakan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER