SARAYKÖY'ÜN İLK DOĞAL GAZ ABONESİ ADNAN ESEN OLDU

SARAYKÖY'ÜN İLK DOĞAL GAZ ABONESİ ADNAN ESEN OLDU

Sarayköy, doğal gaz kullanımına hazırlanıyor. 20.365.705 numaralı aboneyle ilçenin ilk abonesi Adnan Esen oldu. 2017 yılında 3 bin 250 daireye ulaşacak şekilde doğal gaz hattı döşendiğini belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 2018 yılında hedeflenen rakamın 2 bin 150 konut olduğunu söyleyerek “Hayırlı olsun” dedi.

Denizli’ye toplu açılış töreni için gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği doğal gaz müjdesiyle ilçede çalışmalar başlamıştı. Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş takibinde 2017 yılında ilçe içerisinde başlayan 21 km’lik doğal gaz hattı çalışmalarının ardından abonelik alma işlemleri Sarayköy Belediyesi hizmet binası altında açılan Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. ofisinde başladı. İlçenin ilk doğal gaz abonesi 55 yaşındaki Adnan Esen oldu. Esen’in abone evrakları Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından teslim edildi. 

“DOĞAL GAZ ABONELİK İŞLEMLERİMİZE BAŞLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ”
Büyük bir heyecanla Sarayköy’de doğal gaz çalışmalarına başladıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Doğal gaz abonelik işlemlerimize başlamış bulunmaktayız. Tüm hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı olsun. Doğal gaz kullanımı modernliği ve gelişmişliği gösteren büyük bir hizmettir. 24 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Denizli mitinginde yapmış olduğu duyuruyla ilçemize doğal gaz müjdesini vermişti.  Bu süre içinde ilgili kurum Enerya ile çalışmalara başladık.  21km doğal gaz hattının şehir içine döşeme çalışmaları tamamlandı. 2017 yılında 3 bin 250 daireye ulaşıldı.  2018 yılı hedefi ise 2 bin 150 konut. Bugünden itibaren de yoğun bir ilgi ile abonelik işlemleri başladı. İlçemize hayırlı olsun” dedi. Başkan Özbaş, “Hizmetin ilçemize gelmesi aşamasında bizlere destek olan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım Beyefendi’ye, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a ve ilçemizde doğal gaz çalışmaları sırasında sabırla  desteklerini esirgemeyen hemşehrilerimize teşekkür ederim” diye konuştu.

“2018 YILINDA DA 10 KM DOĞAL GAZ HATTI ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK”
Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş.Operasyon Müdürü Celal Engin Palabıyık, “2017 yılında yapmış olduğumuz 21 km doğal gaz hattı çalışmasının ardından abonelik işlemlerine başlamış bulunmaktayız. Bu yıl içerisinde de yaklaşık 10 km bir yatırımla Sarayköy’de devam edeceğiz. Başkanımız ilk abonemizi aldı. Bu abone alımları son sürat devam edecek” diye konuştu. Doğal gaz aboneliklerinin ilçe halkına hayırlı olmasını dileyen Enerya Denizli Gaz Dağıtım Satış ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Buğra Kocatürk, “Bugün itibaren abonelik işlemleri başlamış durumda. Aboneliklerimiz gelirken Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğü servisinden emlak bildirim formu ve kimliği ile buraya gelmesi yeterli olacaktır. Biz abonelerimizi gün içerisinde devam edeceğiz. Denizlimize Sarayköyümüze hayırlı olsun” diyerek bilgi verdi.

İLK ABONE ADNAN ESEN
Sarayköy’ün ilk doğal gaz abonesi olan emekli 55 yaşındaki Adnan Esen, “Bizim için çok büyük bir hayaldi. İlçemize böyle büyük bir hizmetin geleceğini tahmin etmiyorduk. Şuandaki sistemi görünce emin olduk. İlçemize böyle büyük yatırımlar yaptıkları için başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER