Sarı-beyaz binalar Buldan'a çok yakıştı

Buldan Belediyesi, Tripolis Antik Kenti’ni bünyesinde barındıran Yenicekent Mahallesi’nde de binaların fiziki görünümlerini iyileştirmek, görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla  çevre düzenleme çalışması devam ediyor. Tadilatı ve çatısı tamamlanan Yenicekent’in merkezinde bulunan iş hanı ve dükkanlar, Belediye logosunu simgeleyen sarı –beyaz renklere boyandı.  Yepyeni bir görünüm kazanan binalar, vatandaşların da beğenisini kazandı.

İlçe merkezinde koruma altındaki binaları ve sokakları turizme kazandırmak amacıyla restorasyon çalışmaları için tüm imkanlarını seferber eden Buldan Belediyesi, mahalleleri de güzelleştirmek ve yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarına devam ediyor.  Yenicekent Mahallesi’nin merkezinde bulunan belediyeye dükkanların bulunduğu işhanı, düğün salonu, garaj dükkanlarının üzerlerini çatı ile kaplayan ve tadilatını gerçekleştiren Buldan Belediyesi, dış cephesini de yeniledi. Dış cepheleri, belediye logosunun renklerine boyanan binaların yeni görünümü vatandaşların da beğenisini kazandı.

“VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTECEK ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

Göreve geldikleri günden itibaren Yenicekent’te, 5500 yıllık Tripolis Antik Kenti’ni bünyesinde barındıran turizm kentine yakışır çalışma başlattıklarını söyleyen Başkan Mustafa Şevik, “Dokumada, tarımda olduğu gibi Türkiye turizminde de yerimizi almak istiyoruz.  Bir yandan restorasyon ve sokak sağlıklaştırma projelerini hayata geçirmek için tüm imkanlarımızı seferber ederken, diğer taraftan da mahallelerimizdeki alt ve süt yapı eksikliklerini gidermek, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltecek çalışmalar gerçekleştiriyoruz” dedi.

“BİNALAR KENTİN İMAJINI DOĞRUDAN ETKİLİYOR"

Geçtiğimiz 5 yıllıK süreçte belediye hizmetlerinden mahrum kalan Yenicekent’te bu açığı kapatmak için çalıştıklarının altını çizen Başkan Şevik, “İlk olarak mahalle sakinlerinin beklediği kapalı pazaryeri ve sosyal tesisimizi Yenicekent’e kazandırdık.  Park ve bahçelerdeki düzenleme çalışmalarımızla birlikte, bakımsızlıktan yıkılmak üzere olan ve görüntü kirliliği oluşturan işhanları, dükkanlar turizm kenti Yenicekent’e yakışmıyordu.  Bina cephelerinin güzel görünmesi kentin imajını doğrudan etkiliyor. Bu nedenle binaları çatı ile kapladık, tadilatını gerçekleştirdik, dış cephesini boyayarak, güzel görünmesini sağladık” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER