Sarıca’dan, Kılıçdaroğlu’na saldırıya ve Sri Lanka’da yaşanan teröre kınama!

TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Mehmet Sarıca; Hakkari’de yaşanan terör saldırısına ve Ankara’daki şehidin cenaze töreninde yaşanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen saldırı ile Sri Lanka’da yaşanan terörü kınadıklarını bildirdi.

Sarıca’dan, Kılıçdaroğlu’na saldırıya ve Sri Lanka’da yaşanan teröre kınama!

TMMOB Denizli İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Mehmet Sarıca; Hakkari’de yaşanan terör saldırısına ve Ankara’daki şehidin cenaze töreninde yaşanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen saldırı ile Sri Lanka’da yaşanan terör hakkında kınama mesajı yayımladı.

Sarıca, mesajında; “19 Nisan 2019 Tarihinde Hakkari’de yaşanan terör saldırısında şehit olan askerlerimize rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz. Hepimizin başı sağ olsun. Terörün dili, dini ve ırkı olmaz. Nerede, nereden ve nasıl gelirse gelsin terörü en sert biçimde kınıyoruz. 21 Nisan 2019 tarihinde Sri Lanka’da meydana gelen terörü ’de kınıyor tüm dünya insanlığının başı sağ olsun diyoruz. Hakkari'de şehit olan askerimizin cenazesi sırasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gerçekleştirilen örgütlü saldırıyı kınıyoruz. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP örgütüne geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Ülkemiz uzunca bir süredir bizzat iktidar erkini elinde tutanlar tarafından çok tehlikeli bir kutuplaşmanın içine itilmektedir. Yakın zaman önce geride kalan seçim sürecinde muhalif halka ve partilere karşı kullanılan üslup bunun en ileri örneklerini oluşturmuştur. Siyasi iktidarın seçim sürecinde ve sonrasındaki uygulamaları ise demokratik değerlerin açıkça çiğnenmesi anlamına gelen bir nitelik taşımaktadır. Bu saldırıyı yaratan atmosfer bu siyasi düşmanlaştırma uygulamalarının içinde aranmalıdır. Yönetenleri acilen bu anlayışı terk etmeye, seçim sonuçlarını kabullenmeye yurttaşların can güvenliği başta olmak üzere huzurun inşası için adım atmaya çağırıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER