SARIKAMIŞ HAREKATINI DEV TÜRK BAYRAĞI TAŞIYARAK ANDILAR

 SARIKAMIŞ HAREKATINI DEV TÜRK BAYRAĞI TAŞIYARAK ANDILAR

Denizli Valiliği, 1. Dünya Savaşı’nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı ve 90 bin askerin donarak şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nın 102. yılı için bir anma etkinliği düzenlendi. 
Denizli Valiliği İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Sarıkamış’ta donarak şehit olan askerler 102’inci yıl dönümü anısına, bir yürüyüş yapıldı. Sabah namazı ve dua ile başlayan anma ekinliğine AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Valisi Hasan Karahan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale ve Merkezefendi kaymakamları, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Delikliçınar 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda başlayan yürüyüşte öğrenciler, 50 metrelik dev Türk bayrağı açtı. Burada protokol üyeleri ile birlikte yürüyüşe başlayan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla Valilik önüne kadar olan yaklaşık 1 kilometrelik yolu bando eşliğinde yürüdü. Yürüyüşe çocukların anne ve babalarıyla katılması dikkat çekti.
Öten yandan herhangi bir olumsuzluğun olmaması için emniyet yetkilileri ise geniş güvenlik önlemleri aldı.(İHA)

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER