Şebnem Şirin'in adı parkta yaşayacak

2021 yılında Erkek arkadaşı tarafından öldürülen Şebnem Şirin’in adı, Bozkurt İlçesi’nde yeni yapılan bir parka verildi.

Şebnem Şirin'in adı parkta yaşayacak

27 Ekim 2021 tarihinde Pamukkale İlçesi Çamlaraltı Mahallesi'nde bir apartta meydana gelen olayda, 25 yaşındaki Gıda Mühendisi Şebnem Şirin, erkek arkadaşı F.Z. (26) tarafından öldürülmüştü. Tutuklu sanık F.Z. hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis talebiyle açılan dava, 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam ediyor. Türkiye gündeminde büyük yankı uyandıran olayın ardından Bozkurt Belediyesi, ilçeye bağlı Mimar Sinan Mahallesi’nde yaptığı bir parka ‘Şebnem Şirin’in ismini verdi. Burada unutturulmak istenmeyen Şirin’in resmi, tabelaya koyulduktan sonra alt kısmına ise biyografisi yazıldı. 28 Ağustos 2022 tarihinde resmi açılışı yapılması planlanan park, şimdiden vatandaşlar tarafından kullanılmaya başlandı.

“Bu bizim içimizi acıtan gerçekler”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, insanların unutmamasını istediklerini belirterek, “Bizim için kadın cinayeti insan cinayeti çok önemli. Ben istedim ki Bozkurt'a girişte yapacağımız bu park, ışıl ışıl yansın. İnsanlar geldiğinde bir baksın ki burası Şebnem Şirin Parkı. Şebnem Şirin kim? Nasıl öldürülmüş? Nasıl hunharca hayata son verilmiş bir sorgulansın ve kadın cinayetlerinin üstünde bir kez daha düşünülsün istedik. Bir kadın belediye başkanı olarak tabii ki bu bizim içimizi acıtan gerçekler. Bu içimizi acıtan gerçekleri de su yüzüne çıkartmakla ilgili biz Bozkurt'ta pek çok şeyi yapıyoruz ama bu küçük simgesel parkımızda bu nedenle çok önemli. Ayın 28'inde bu parkımızı açacağız, herkesi bu parkın açılışına bekliyorum” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER