“Şehir Hastanesi Projesi devam ediyor”

DGC Akademi’nin düzenlediği ‘Kent Gazeteciliği Eğitim Programı’nın konuğu olan Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk; “2 hafta önce Sağlık Bakanımızın 3 danışmanı Denizli’ye geldi. Şehir Hastanesi arsasını birlikte gezdik. Sağlık Bakanlığımızın denetim ve kontrolünde bu proje devam ediyor” dedi.

“Şehir Hastanesi Projesi devam ediyor”

DGC Akademi tarafından Enerya sponsorluğunda basın mensuplarına yönelik düzenlenen ‘Kent Gazeteciliği Eğitim Programı’ devam ediyor. 13 hafta sürecek olan ve her hafta Pazartesi günleri, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlerin bu haftaki konuğu; Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk oldu. Müdür Öztürk eğitimde katılımcılara, Denizli’deki sağlık çalışmaları ve sağlık haberciliği hakkında bilgiler aktardı. Basın çalışanlarını tıbbi terminoloji ile ilgili de bilgilendiren Müdür Öztürk, vatandaşların günümüzde basın yoluyla bu terimleri daha fazla öğrendiğini belirtti. Müdür Öztürk; “Vatandaşlar hekimlere başvurduğunda internetten rahatsızlığı ile ilgili pek çok şeyi araştırıp, hatta kendi teşhisini neredeyse kendi koyarak geliyor. İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte önlemez bir şekilde internetle yaşamaya başladık. Bu aslında hekimleri çok zorlayan bir konu. Vatandaşlar artık pek çok tıbbi terimi de biliyorlar. Örneğin; doktora geldiklerinde MR çekilmek istediğini söylüyorlar. Vatandaşların yoğun bir şekilde MR talebi söz konusu. Ben vatandaşlarımızdan hekimlerine güvenmelerini istiyorum.  Hekim bir tetkiki isteyip diğerini istemiyorsa, onun gerekli olmadığını düşündüğü içindir” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ PROJESİ’NDE GELİNEN NOKTA…

Denizli’ye yapılacak olan bin yataklı Şehir Hastanesi ile ilgili gelişmeleri de paylaşan Müdür Öztürk; “Sağlık Bakanlığımıza 3-4 kez davet edildik. Oradaki ekiple birlikte ihtiyaçlarımız konusunda çalıştık. 2 hafta önce de Sağlık Bakanımızın 3 danışmanı Denizli’ye geldi. Şehir Hastanesi arsasını birlikte gezdik. Sağlık Bakanlığımızın denetim ve kontrolünde bu proje devam ediyor” diye konuştu. Eğitim açıklamaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

PINAR ÇANKAYA - ALPER PARLAK​​​​​​​

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muberra Tomaroglu
Muberra Tomaroglu - 2 yıl Önce

Denizli ye acilen ,donanimli buyuk bir hastaneye ihtiyac vardir,cok az nufusa sahip olan bazi illere en az bin yatakli hastane yapilmisken Denizliye nicin yapilmiyor??? Denizli buyuksehir,sayin bakanlarimizdan,onemle Cumhurbaskanimizdan acilen rica ediyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner212

banner211