'ŞEHİR KAYBEDECEĞİNE, BİZ KAYBEDERİZ'

'ŞEHİR KAYBEDECEĞİNE, BİZ KAYBEDERİZ'

Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan’dan Bakan Zeybekci’den miras bir sözü hatırlattı ve önemli açıklamalar yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DRT Denizli’de “Ümit Yakuphan ile Güne Bakış” programına konuk oldu. Başkan Zolan 2017-2018 döneminde tamamlanacak ve Denizli’nin çehresini değiştirecek önemli projeleri anlattı. Zolan Bakan Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı döneminden kalma önemli bir sözünü hatırlattı ve “Nihat Bakanımın ‘şehir kaybedeceğine, ben kaybedeyim’ sözü bize her daim düstur olmuştur, rehber olmuştur” dedi. 

Denizli’de 2017-2018 döneminin “Ultra Yollar Ve Ulaşım Yılı” olduğuna vurgu yapan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kentte şu anda yapımı süren önemli projelerle ilgili bilgiler verdi, değerlendirmeler yaptı. Şehrin merkezinde bir çürük diş gibi duran Üçgen Çarşısı ile ilgili varılan uzlaşı noktasında yıkım çalışmalarının başladığını söyleyen ve “Özel İdare İşhanı yıkılacak, ardından Bayramyeri Meydanı ve Kaleiçi’ne doğru bir tarihi Meydan yapılacak” diyen Zolan yapımına başlanan ve inşaatları hızla devam eden 121 Dev Proje dahilindeki çalışmaları da anlattı.

Denizli ve Türkiye politikalarına dair açıklamalar da yapan Zolan’ın Güne Bakış Programı’nda değindiği ve açıklamalar yaptığı konularla ilgili başlıklar ise şunlar oldu;

“2017-2018 Denizli’de ultra yollar ve ulaşım yılı olacak.. Üçgen Projemiz ile tüm hak sahipleri mutlu olacak.. Özel İdare İşhanı binası yıkılacak, burada Atatürk Etnografya Müzesi ile eski Selçuklu hamamını da içine alan tarihi meydan projesi hayata geçirilecek.. Denizli Lisesi Projesi’ni mezunlar derneği istemedi, biz de askıya aldık.. Biz Bakanımız Nihat Zeybekci döneminden beri ‘kendi geleceğimiz değil, şehrin geleceği önemlidir’ diyerek geldik.. İlçelerimizde altyapı-üstyapı seferberliği tüm hızıyla sürüyor.. Denizli’de 2017-2018 aynı zamanda eğitim yılı da oldu.. Denizli 2019 seçimlerinde; Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erdoğan’ın yüzünü kara çıkarmaz.. Nihat Bakanımın ‘şehir kaybedeceğine, ben kaybedeyim’ sözü bize her daim düstur oldu, rehber oldu.. Denizli’de su sıkıntısı yok ama yine de suyumuzu dikkatli kullanalım.. 15 Temmuz darbecileri ile hesaplaşma sürüyor.. Esas olan partidir, şehirdir. İsimler değil.. 2019’a giderken Denizli; Bakanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile yeni döneme hazır..”

2014 yılın seçim döneminde vermiş olduğu ‘121 Dev Proje’ sözünün önemli bölümünü hayata geçirdiklerini ve bundan mutluluk duyduğunu anlatan Osman Zolan Çamlık ve Hacıkaplanlar bölgelerindeki otoparkların yapımlarına başlandığı müjdesini de verdi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER