ŞEHİRLERARASI OTOBÜSLERDE "O DÖNEM" SONA ERDİ

Şehirlerarası otobüs işletmeleri ekonomik kriz nedeniyle maliyetleri kısmaya yönelik olarak ikramları durdurdu, şehiriçi servisler de ücretli olacak...

ŞEHİRLERARASI OTOBÜSLERDE "O DÖNEM" SONA ERDİ

Kısa adı TOF olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, bazı otobüs firmalarının ikram vermeyi durdurduğunu, ilerleyen günlerde de şehir içi yolcu servislerinin kaldırılacağını, yerine ücretli servislerin geleceğini söyledi. Sözcü'den Derin Gökçe'nin haberine göre akaryakıt maliyetleri, köprü ve otoyol ücretlerinin artması yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarını da zora soktu. Bu nedenle bazı otobüs firmaları yolculuk sırasında verilen ikramları kaldırdı.

Yıldırım, "Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı. Bazı otobüs firmaları kısa mesafede ikram vermeyi durdurdu. Ayrıca Bayrampaşa Otogarı'ndaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor. Ortak servis planı yaptık aynı Havaş gibi ücretli olacak" dedi. Otobüs sektöründeki ekonomik daralmanın yüzde 40 oranlarına ulaştığını belirten Yıldırım, "Sektörümüzdeki daralma yüzde 40 oranına ulaştı. Havayolu sektörü ise tam tersi şekilde gittikçe büyüyor. Çok sayıda firma zor durumda. İster istemez bazı firmalar kendilerince tedbir alamaya çalışıyor. Artık uzun mesafe yolcu taşımacılığı kalmadı, insanlar hep uçağı tercih ediyorlar" ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER