ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADILAR

ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADILAR

Denizliprotokolü Kurban Bayramı öncesi vatan için canını veren kahraman şehitlerinailelerini ziyaret etti. Şehit Astsubay Burak Erten ve Uzman Çavuş ÖzkanBilgiç'in aileleri ile bayramlaşan protokol 15 Temmuz şehidi Haki Aras'ıngeride bıraktığı eşi ve kızını da unutmadı.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, eşi AyşenZeybekci, Denizli Vali Vekili Ali Cergibozan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tinve Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ileberaberindekiler Kurban Bayramı öncesi ülkesi için canını veren şehitlerin aileleriniziyaret etti. Denizli protokolünün ilk ziyareti Jandarma Uzman Çavuş ÖzkanBilgiç'in evi oldu. Aile ile bayramlaşan Bakan Zeybekci, Şehit Bilgiç'in babasıNecip Bilgiç'e Başbakan Binali Yıldırım'ın yazdığı mektubu verdi. Bir süre şehitailesi ile sohbet eden heyet daha sonra Şehit Astsubay Çavuş Burak Erten'inailesinin evine konuk oldu. Bakan Zeybekci burada da Şehit Erten'in babasıAdnan Erten'e Başbakan Yıldırım'ın kendi el yazısı ile yazdığı mektubu verdi.

Şehitkızına bisiklet sürprizi

Heyet son olarak 15 Temmuz darbegirişiminde İstanbul’da tanklara direnirken yaşamını yitiren Haki Aras’ın Denizli'deyaşayan eşi Firuza ve 8 yaşındaki kızı Arzu Aras'ı ziyaret ederek bayramlaştı. DenizliBüyükşehir Belediyesi'ne ait lojmana yerleştirilip tüm eşyaları DenizliBüyükşehir Belediyesi Sevgi Eli tarafından yenilenen ev için şehit eşi FiruzaAras, teşekkür ederek, 'Allah razı olsun' dedi. Bir süre aile ilesohbet eden Bakan Zeybekci, şehit kızı Arzu'nun daha önce istediği pembe-beyazbisiklet hediye ederek küçük kıza sürpriz yaptı. Bakan Zeybekci Aras ailesinede Başbakan Yıldırım'ın kendi el yazısı ile yazdığı mektubu verdi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER