ŞEHİT BABASI GÜNGÖR'DEN BAŞKAN ŞEVKAN'A ZİYARET

ŞEHİT BABASI GÜNGÖR'DEN BAŞKAN ŞEVKAN'A ZİYARET

El Bab'da DEAŞ'lı teröristlerle çıkan çatışmada 11 Şubat 2017’de şehit olan Güney Mahallesi’nden Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör'ün babası Ali Güngör, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan'ı makamında ziyaret etti.

11 Şubat 2017'de Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında, El Bab'da DEAŞ'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Güney Mahallesi’nden Piyade Uzman Çavuş Emin Güngör'ün babası Ali Güngör, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan'ı ziyaret etti. Şehit babası Ali Güngör, oğlunun şehit olduğu günden bu yana Acıpayamlı idarecilerin kendisini ve ailesini yalnız bırakmadığını belirterek, teşekkür etti. Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan'ın da hep yanlarında olduğunu aktaran Güngör, "Acımıza ortak olup üzüntümüzü paylaşanlara minnet duygularımızı belirtmek için ziyaretlerde bulunuyorum. Bir vefa borcu olarak yöneticilerimizi ziyaret ederek, şükran duygularımızı bildirmeye geldik. Vatan sağolsun” dedi.

“VATAN TOPRAĞINI KORUMAK ADINA BÜYÜK BİR MÜCADELE VERİLİYOR”
Ziyaret dolayısıyla kendisine teşekkür eden Başkan Şevkan, şehit babası unvanının herkesin ulaşabileceği bir mevki olmadığına işaret etti. Şehit yakınlığının şehidin varlığı gibi saygın olduğunu dile getiren Şevkan , “Milletimiz bin yıllar boyu değerleriyle, inançlarıyla varlığını sürdürmüştür. Bunu sürdürürken buralara gelmek kolay olmamış. Hep birileri fedakarlıklar yapmış, canını, kanını vermiş, nice fidanlar toprağa düşmüş. Bugün de yine vatan toprağını korumak adına büyük bir mücadele veriliyor” diye konuştu.

“İNANAN İNSANLARA YAKIŞIR BİR İMTİHAN VERDİNİZ”
Şehit ailelerine minnettar olduklarını vurgulayan Şevkan, şunları kaydetti: “Allah sizlere sağlık sıhhat versin. Sizin o dakikadan itibaren duruşunuza hayran kaldım. Vatana, millete evlat yetiştirmek, değerleri uğrunda gerekirse kınalı aslanlarını feda etmek budur. Metanetle, bu dünyadaki inanan insanlara yakışır bir imtihan verdiniz. Umut ediyorum ki evladımız da Peygamber Efendimize komşu olur. Allah bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna, bu inanç ve değerlerimiz uğruna hayatını feda eden şehitlerimizin mekanını cennet eylesin. Gazilerimize hayırlı ve uzun ömür, şehit ailelerimize de başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER