ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İFTAR YEMEĞİ'NDE BULUŞTU

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER İFTAR YEMEĞİ'NDE BULUŞTU

Denizli Valisi Hasan Karahan, şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar yemeği verdi. Kayalar Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan, şehit yakınları ve gaziler onuruna iftar yemeği verdi. Kayalar Düğün Salonu’nda düzenlenen iftar yemeğine; Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Hasan Karahan, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Bilal Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, daire müdürleri ile şehit aileleri ve gaziler katıldı. Salona girişte şehit yakınları ve gaziler ile selamlaşan ve onlarla yakından ilgilenen Vali Karahan, iftarın açılmasından sonra yaptığı konuşmada; “Ramazan ayının artık ikinci yarısını girdiğimiz şu günde sizlerle olmaktan memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sizlerin gözlerindeki metaneti, tavırlarınızdaki vakarı gördükçe gerçekten milletimize olan inancımız, Allahımıza olan imanımız kadar güçleniyor. Şehitlerimiz rahat uyusun. Vatanımızın onların kanlarıyla, canlarıyla yükseldiğine inanıyoruz. Milletimiz onların emanetini zahir etmeyecek. Dökülen her damla kanın hakkını verecekler. Allahın izniyle kanları yerde kalmayacaktır. Bizler nasıl Allah’a inanıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti’nin de ilelebet payidar kalacağını da o kadar inanıyoruz. Sizlerin gözlerindeki kararlılık ve o vakar gerçekten bizleri mutlu ediyor. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Gazilerimize afiyet diliyoruz. Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin bundan sonraki hayatlarında Allahım başka acı göstermeden sağlık afiyet içinde yaşamalarını diliyoruz. Denizlimiz huzur ve emniyet şehri. Denizlimizin bu huzur ve güveninin ilelebet devam etmesini, daha yaşanılır daha güzel bir şehir olması için elimizden geleni yaptığımızı ve yapacağımızı bilmenizi istiyoruz. Memleketimiz inşallah daha güzel günler görecek, inşallah huzurumuz sükûtumuz bozulmayacak diyerek hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hepinize afiyet olsun ” dedi.

“ŞEHADET BİR NASİPTİR”
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise konuşmasında; “Şehitlerimiz anaları, sevdikleri, eşleri, babaları tarafından inanarak dualarla ‘vatana kurban olsun’ diye gönderilip hainler karşısında sıra dağlar gibi durarak şehadeti bu vatan, millet, bayrak, devlet uğruna göze alarak canlarını feda ettiler. Mekânları cennet olsun inşallah. Rabbim onları sevdikleriyle anaları, babaları ve eşleri ile yavrularıyla kardeşleriyle cennetin en güzel köşesinde buluştursun inşallah. Rabbim Şehitlerimiz için diyor ki; ‘Siz onlara ölüler demeyiniz onlar ölü değildir. Bilakis diridirler ama siz göremezsiniz onlar aramızdadırlar.’ Gazilerimiz şehadeti göze alanlardır. Şehadet bir nasiptir. Gazilerimiz canlarını, vatan, bayrak, millet, namus ve din uğruna feda etmek için ortaya koymuş ama Rabbim nasip etmemiş. Onlara Gazilik nasip etmiş. O kahramanlarımıza da sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bu coğrafya, Anadolu bize vatan olarak bahşedilmiş ve Allah’ın izni ile de kıyamete kadar bu aziz milletin vatanı olacaktır. Al bayrağımız bu coğrafyada dalgalanacak, ezanlarımız asla ve asla dinmeyecektir. Milyonlarca şehit vermiş olan bu aziz millet tarih boyunca asla ve asla ‘aman’ dememiştir. Asla diz çökmemiştir asla esir olmamıştır. Bu aziz milleti esir etmek isteyenlere bu aziz millete diz çöktürüp ‘aman’ dedirtmek isteyenlere ‘hodri meydan’ diyoruz. Biz bu cennet vatanı kanımızla suladık. Kanını getiren varsa buyursun gelsin. Ama maalesef düşman eski düşmanlar gibi yiğit düşmanlar değil artık. Hain düşmanlar, silahıyla karşımıza çıkıp bizimle çatışan, bizimle savaşan düşman değil. Artık düşman hain. Düşman sinsi. Düşman artık kendi elini değil maşalarını kullanıyor. Son 40-50 seneye bakacak olursak şöyle bütün terör örgütlerini bu aziz millete karşı kullanan düşman terör örgütlerinin yetmediği yerde kendi içimizdeki hainleri kullanmaya başlıyor” diye konuştu.

 

MUHAMMET KARAÇAY-DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER