ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI VERİLDİ

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI VERİLDİ

Denizli'de düzenlenen törenle şehit ailesi ve gaziler, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı ile onurlandırıldı. Törende duygu dolu anlar yaşandı.
 
Denizli Valiliği tarafından 10 şehit yakınına ve 2 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi. Polisevinde düzenlenen törene Denizli Valisi Hasan Karahan ve Denizli protokolü katıldı. Şehit ve gaziler için okunan Kuran-ı Kerim ve duanın ardından konuşan Denizli Valisi Hasan Karahan "Cumhurbaşkanımızın takdirleri ile devletimize, milletimize canları ile kanları ile hizmet eden, bu vatan evlatlarını en yüksek derecede takdir ve takdim etmek onların hatırlarını ebediyete kadar yaşatmak amacıyla, böyle bir uygulama var. Allah şehitlerimize rahmet etsin. Geriye kalan ailelere sabırlar ihsan etsin. Bu vatan toprakları ilelebet, düşmana çiğnetmeden namahreme teslim etmeyeceğiz. Bu bayrak inmeyecek, bu ezan dinmeyecek. Ülkemiz bir ateş çemberi içinde ama bu bizim birlik ve beraberliğimiz, sizi şehit yakınlarımızın gözlerindeki kararlılık, dirayet, iradeniz gururlandırıyor" dedi. 

Konuşmaların ardından Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından 10 şehit yakınına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edilirken, 2 gaziye de Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildi. Törende şehit yakınları gözyaşlarını tutamazken, 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Haki Aras'ın Devlet Övünç Madalyası ve Beratı'nı kızı Arzu Aras aldı.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER