"ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Filiz, “Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu büyük zaferin 104. yıldönümünü milletçe kutlamanın onur ve gururunu yaşarken kutsal vatan toprağı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

"ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi’nin, bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından insanlık tarihinde eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Başkan Filiz mesajı’nın devamında şu ifadelere yer verdi

“ Vatanseverlik, fedakarlık, cesaret ve inanç gibi yüksek faziletlerin kahramanca sergilendiği Çanakkale Savaşları’nda; Anafartalar'da, Conkbayırı'nda, Kireçtepe’de , Arıburnu'nda, Seddülbahir'de Çanakkale cephesinin her noktasında eşsiz bir destan yazılmıştır. Bu destanla, yaşadığımız vatan toprağı içinde kardeşliğin ve ulus olma bilincinin de tohumları atılmıştır. Bu destanı Anadolu'dan, Rumeli'den, Bağdat'tan, Şam'dan, Halep'ten, Bosna'dan, Hicaz'dan Osmanlı coğrafyasının dört bir yanından kalkıp gelen yiğitler yapmıştır. Hepsinden önemlisi Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, hürriyeti ve istikbali söz konusu olduğunda Türk Milleti'nin neleri göze alabileceğini, neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu yönüyle Çanakkale, dün olduğu gibi bugün de, milletimiz, ülkemiz ve geleceğimiz üzerine plan kuranlar için hiçbir zaman unutmamaları gereken bir derstir. Bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi minnet ve rahmetle yad ediyor, şükranlarımı sunuyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221