“ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMAYACAĞIZ”

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Şehitlerimizin Emanetleri Sergisi'nin açılışını gerçekleştirdi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Şehitlerimizi unutmayacağız, emanetlerine sahip çıkacağız. Ülkemiz üzerine oynanan oyunları da bertaraf edeceğiz” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Şehitlerimizin Emanetleri Sergisi'nin açılışı gerçekleştirildi. Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında, öğretmen Menderes Kılıçaslan ile işbirliğinde Turan Bahadır Sergi Salonu’nda düzenlenen serginin açılış törenine; Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Bilal Öztürk, merhum Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu’nun kardeşi ve önceki dönem Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, gaziler ve şehit yakınları ile çok sayıda davetli katıldı.

"MİLLETİMİZİ ASLA BÖLEMEYECEKLER"
Yaklaşık 6 aylık bir süre içerisinde şehitlere ait emanetleri topladıklarını belirten öğretmen Menderes Kılıçaslan, “Şehitlerimizi unutturmamak istiyoruz. Unutulmamalarını istiyoruz asıl gayemiz bu” dedi. Gönüllü olarak bu işe koyulduklarını belirten Kılıçaslan, sergiye emek veren herkese teşekkür etti. Önceki dönem Devlet Bakanı Sait Yazıcoğlu ise, Türk milletinin hiçbir zaman esaret altında yaşamadığına dikkat çekerek, "Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece milletimizi asla bölemeyecekler. Bu sergiye destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu sergi büyük bir anlam ifade ediyor” dedi.

“SERGİ ÇOK BÜYÜK ANLAM İFADE EDİYOR”
Denizli Valisi Recep Yazıcıoğlu’nun kardeşi ve önceki dönem Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, “Biz millet olarak hiçbir zaman esaret altında yaşamadık. Ama Osmanlı’nın son döneminde ülkemiz bazı ülkeler tarafından işgal edildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm millet topyekun düşmanı yurdumuzdan çıkardı. Ülkemiz her zaman bir şekilde tehdit altındadır. Bunu hep görüyoruz. Birlik ve beraberlik içinde olursak, hepsini yeneriz. Şehitlerimiz oluyor. Zor bir durum. İnsan fani bir varlıktır. Bu şekilde şerefli bir şekilde ölmek çok güzeldir. Şehit ailelerine Allah sabırlar versin. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sergi çok büyük anlam ifade ediyor” dedi.

"ŞEHİTLER UNUTULURSA ÖLÜR"
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde olmasının önemini vurgulayarak, "1071 yılında başlayan yürüyüşümüzde bir çok büyüğümüz bu vatan için canını vermiş, şehit olmuş, gazi olmuş. Ömrünü bu topraklara vakfetmiş ve bu vatan bize kadar gelmiş. Bu kutsal vatanımızın bedelini, 1071’den bugüne kadar milyonlarca büyüğümüzün ödediğini hiçbir zaman unutmamak gerekiyor. Onları hep anmak gerekiyor. Şehitlerimizin emanetlerine sımsıkı sahip çıkmak gerekiyor” dedi. Şehitlerin asıl unutulduğu zaman öldüğünü söyleyen Başkan Osman Zolan, “Şehitlerimizi unutmayacağız, emanetlerine sahip çıkacağız. Ülkemiz üzerine oynanan oyunları da bertaraf edeceğiz” diye konuştu.

“ONLARI UNUTMUYORUZ”
Denizli Valisi Hasan Karahan da, zaferlerle dolu ağustos ayında böyle bir serginin açılmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Vali Karahan, “Onları unutmuyoruz, şehitlerimiz bizim başımızın tacı. Onlar için ne yapsak azdır. Milletimizin bağrında onlar her zaman hayırla anılmaktadır. Emek verenlere ve Büyükşehir Belediyemize katkıları için teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından 5 Eylül'e kadar ziyaret edilebilecek serginin açılışı gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2018, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205