‘Şehitlik Belgesi’yle oğlunun mezarına gitti

 ‘Barış Pınarı Harekatı’ kapsamında görev sırasında EYP patlaması sonucu fiziki yara almayan Uzman Çavuş Oğuzhan Göçenoğlu, birkaç ay sonra hayatını kaybetti. 19 aylık hukuk mücadelesinin ardından Göçenoğlu ailesine ‘Şehitlik Belgesi’ teslim edildi. Şehitlik belgesini teslim alan baba Abdullah Göçenoğlu, oğlunun mezarını ziyaret etti.

‘Şehitlik Belgesi’yle oğlunun mezarına gitti

Suriye’de gerçekleşen Barış Pınarı Harekatında görevli Denizlili Uzman Çavuş Oğuzhan Göçenoğlu, 3 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen ve komutanının şehit düştüğü EYP’li terör saldırısından görünür bir yara almadan kurtuldu. Saldırıdan bir süre sonra rahatsızlanan Göçenoğlu’na Chiari malformasyonu (Normal beyincik dokusunun boyun omurga kanalına sarkması) teşhisi konuldu.

29 Aralık 2019 tarihinde ‘Askerliğe elverişli değildir’ diye ilişiği kesilen ve tedavisi Denizli ve İzmir de devam eden Göçenoğlu, 17 Ocak tarihinde tekrar fenalaşmasının ardından kaldırıldığı İzmir’deki hastanede 25 Ocak 2020 günü hayatını kaybetti. Vefat ettiğinde muhafız asker olmayan Oğuzhan Göçenoğlu’nun cenazesi, askeri tören olmadan Servergazi Mezarlığı’na defnedildi. Göçenoğlu’na şehitlik unvanı verilmesi için baba Abdullah Göçenoğlu, anne Hatice Göçenoğlu ile kardeşleri Yakub Göçenoğlu ve Mustafa Samet Göçenoğlu, Ankara İdare Mahkemesi’nde dava açtı. 19 ay süren davada mahkeme, 9 Eylül 2021 tarihinde Uzman Çavuş Oğuzhan Göçenoğlu’nun şehit olduğunda hükmetti.

19 aylık hukuk mücadelesinin ardından Göçenoğlu ailesi ‘Şehitlik Belgesi’ni teslim almanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Göçenoğlu ailesi, 19 aylık hukuk mücadelesinin ardından şehitlik belgesini teslim aldı. Şehitlik belgesini teslim alan baba Abdullah Göçenoğlu, oğlunun mezarını ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER