“Şehrimizin ürünlerini tüm dünyaya sunuyoruz”

Almanya’nın Frankfurt kentinde düzenlenen Heimtextil ve Techtextil Fuarı’nda Denizlili firmaları yalnız bırakmayan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör; rekor bir katılımla fuarda Türkiye’yi temsil ettiklerini ve şehrin ürünlerini dünyaya sunduklarını ifade etti.

Almanya’nın Frankfurt kentinde 21 Haziran’da kapılarını ziyaretçilere açan Heimtextil ve Techtextil Fuarı, dün itibarıyla son buldu. AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Messe Frankfurt tarafından organize edilen fuarda Denizli’den giden firmaları yalnız bırakmadı. Fuara katılan Denizli firmalarını ziyaret eden Başkanı Güngör, firmalara başarılar diledi ve bu tarz fuarların öneminden bahsetti. 4 gün süren fuar boyunca yerli ürünlerini sergileyen Denizlili firmaların stantlarını ziyaret ederek üreticilerle bir araya gelen Başkanı Güngör; “Dünyanın neresinde olursa olsun bu tarz etkinlikler ülkemizin ve üreticilerimizin ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Denizlimizde üretilen ürünlerin tüm dünyaya ihraç edilmesi konusunda vatandaşlarımızın yaşadığı sürece ortak oluyoruz. Ürünlerin en kısa sürede alıcılara ulaşması ülkemiz ve Denizlimiz için önemli bir durumdur. Denizlili üreticilerimizden bu tarz etkinliklere çok fazla katılım oluyor. Bugün de rekor bir katılım ile ülkemizi temsil ediyor ve şehrimizin ürünlerini tüm dünyaya sunuyoruz. Bu tarz etkinliklere katılan sanayicilerimizi yalnız bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Geçmişten bugüne artan üretim ve ürün çeşitliliği konusunda artış gösteren Denizli firmalarımız, tüm dünyaya şehrimizin ve ülkemizin üretim konusunda ki gelişimini göstermektedir. Ülkemizde ve dünyada yapılan bu tarz fuarlara katılan firmalarımıza olan desteğimizi her zaman sürdürüyoruz. İhtiyaçlara cevap verme konusunda da elimizden geldiğince yanlarında oluyoruz. İlke haline getirdiğimiz ‘inovasyon, üretim ve pazarlama’ anlayışıyla birlikte üreticilerimizin yenilikçi fikirlerine desteklerimizi esirgemiyoruz. Ülkemizin ve şehrimizin tekstil alanında olan iddiasını tüm dünyaya gösteriyoruz” İfadelerini kullandı.

“KATILIM HER YIL ARTIYOR”

Katılımın her yıl arttığını belirten Başkan Güngör; “Üreticilerimiz bu tarz etkinliklere katılım oranını her geçen yıl arttırıyor. Bu yıl 32 firma ile fuara katılım sağladık. Bundan sonra ki senelerde de bu katılımın artacağına inanıyoruz. Ülkemizin her alanda artan üretim miktarını burada bir kez daha görmüş olduk. Allah yolumuzu açık eylesin, engel olmaya çalışanlara fırsat vermesin. Buraya gelerek ülkemizi ve şehrimizin üretimi olan ürünleri sergileyen firmalarımıza bundan sonra ki organizasyonlarda da başarılar dilerim. Ülkemizi ve şehrimizi her alanda temsil eden üreticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra yapılacak olan organizasyonlarda da yanınızdayız. Tekstil alanında da daha gelişmiş bir Türkiye için adım adım ilerliyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER