SELİN SAYEK BÖKE: MARJİNAL DEĞİLİM

SELİN SAYEK BÖKE: MARJİNAL DEĞİLİM

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan Güne Bakış Programı’na konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke, “kendinizi marjinal, aykırı görüyor musunuz?” sorusunu; “bilakis, kendimizi yüzde 99’u temsil edenler olarak görüyoruz” cevabını verdi.                          

CHP İzmir Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Selin Sayek Böke, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış Programı’nın konuğu oldu. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Böke, siyasetin; kişilere, adaylara veya adaylıklara indirgenmemesi gerektiğini söyledi. Böke, “siyaset adaylara veya adaylıklara sandıklara indirgenmemeli. Bilakis siyaset, demokrasiyi bizler günlük hayatımızın içerisinde yaşattığımız takdirde anlamlı bir eyleme dönüşüyor” dedi. CHP’li Böke, ayrıca; CHP’nin nasıl bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarması gerektiğini, PKK ve PYD’yi terör örgütü olarak görüp görmediğine dair soruları da cevapladı.

“HATALI GÖRDÜĞÜMÜZ ŞEYLERİ GENEL BAŞKANIMIZA SÖYLERİZ”
Böke, CHP içerisindeki çok sesliliğin demokrasinin bir yansıması olduğunu ve ‘Gelecek İçin Biz’ hareketinin de CHP içerisindeki ayrılıkçı bir hareket olmadığını söyledi. Böke, “Bizler her birimiz CHP içerisinde kendi görev tanımlarımızda gerektiği zaman eleştiren, gerektiği zaman doğrunun doğru olduğunu söyleyen ama her seferinde varsa bir alternatif görüş bunu alternatifle söyleyen insanlarız. Bu yüzden de sayın genel başkanımıza hatalı gördüğümüz şeyleri mutlaka bir uyarıyla iletiyoruz” dedi. 

“MARJİNAL DEĞİLİM”
CHP’li Selin Sayek Böke, “kendinizi marjinal, aykırı görüyor musunuz?” sorusunu da cevapladı; “bilakis, kendimizi yüzde 99’u temsil edenler olarak görüyoruz” dedi.  

“SEÇİM İTTİFAKINA GİTMEK GİBİ BİR PLANIMIZ YOK”
CHP’nin 2019 seçimlerine doğru şu anda bir seçim ittifakına gitmek gibi bir planı olmadığının altını çizen Selin Sayek Böke, “CHP’nin nasıl bir Cumhurbaşkanı adayı olmalı?” sorusuna, “kim olmalı? sorusu sorulduğunda aslında; kimin olmaması gerektiği çok açık. Bugünkü yıkımı ortaya çıkaran sürece ortak olanlar burada olamazlar” cevabını verdi; “CHP’nin adayı bugün Türkiye’de yıkıma sebep olmuş Abdullah Gül olamaz” diye de ekledi.               

“SÖYLEM BİRLİĞİ SÖZÜNÜ ÜSTÜME ALINMADIM”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “partimizde söylem birliğini sağlamamız lazım” sözü sonrası Afrin operasyonuna dair hâlâ soru işaretlerinin olduğu hatırlatılan Böke, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu; “söylem birliği sözünü üstüme alınmadım” dedi.         

“GÜÇLÜ OLABİLECEĞİMİZ BİR DIŞ POLİTİKAYA İHTİYACIMIZ VAR”
CHP’li Böke,“Türkiye’nin ve Türk Dünyasının Avrasya içerisinde olması mı Türkiye’nin menfaatinedir, yoksa NATO bünyesinde olması mı?” sorusunu da cevapladı. Böke, “NATO’yla da Avrasya’yla da olmaktan ziyade hangi masaya oturursak güçlü olabileceğimiz bir dış politikaya ihtiyacımız var” diye konuştu.  

“NEYİN TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞU ÇOK AÇIK”
Selin Sayek Böke, “PKK, PYD, YGP, SDG bir terör örgütü müdür, bunları terör örgütü olarak görüyor musunuz?” sorusuna ise “aslında neyin terör örgütü olduğu çok açık” diye çarpıcı bir cevap verdi.  

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER