Semerci, şoförlere destek istedi

Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci, korona virüs salgını nedeniyle şoför esnafının sıkıntıya düştüğünü belirterek, şoför esnafına destek olunmasını istedi. Semerci; “Tüm esnafımıza faizsiz ve 6 ay geri ödemesiz 50 bin TL kredi verilmeli” dedi.

Denizli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Köksal Semerci, korona virüs salgını nedeniyle şoför esnafının sıkıntıya düştüğünü belirterek, şoför esnafına destek olunmasını istedi. Konuyla ilgili isteklerini Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanlığı’na ileten Semerci, “Tüm Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs salgınından halkımızın etkilenmemesi için alınan tedbirler sonucu taşımacı esnafı ekonomik sıkıntıya girmiş bulunmaktadır” dedi.

“TÜM ESNAFIMIZA FAİZSİZ VE 6 AY GERİ ÖDEMESİZ 50 BİN TL KREDİ VERİLMELİ”

Esnafın istek ve taleplerini de aktaran Semerci; “ Tüm esnafımıza faizsiz ve 6 ay geri ödemesiz 50 bin TL kredi verilmeli. Esnafımızın Bağ Kur ve SGK primleri ötelenmeli ya da mevcut durum bir sonuca varana kadar muaf tutulmalı. Esnafımız tabi olduğu MTV ve KDV’den muaf olmalı ya da 1 yıl ötelenmeli. Esnafa özel belirlenecek bir kota dâhilinde yüzde 50 indirimli akaryakıt verilmeli. Minibüslerde zorunlu olan engelli rampası mecburiyeti ileri bir tarihe ertelenmeli. 2021 Ocak ayında faaliyete geçecek olan ticari taksilerde araç takip ve kamera kayıt cihazı zorunluluğu ileri bir tarihe ertelenmeli. 10 Temmuz 2020 tarihinde faaliyete geçecek olan mevcut takograf dijital takograf ile değiştirme mecburiyeti ileri bir tarihe ertelenmeli ”ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211