SEN YOKSUN YA 80 YILDIR BÖYLE ISSIZ ANKARA

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümü nedeniyle Denizli’de bir dizi etkinler düzenlenecek.

SEN YOKSUN YA 80 YILDIR BÖYLE ISSIZ ANKARA

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk  aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümü nedeniyle  tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de çeşitli etkinliklerle anılıyor.  Denizli’deki Anma Programı, Denizli Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Saat 08.55’teki ‘Çelenk Sunma’ törenine Denizli Valisi, Garnizon Komutanı ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı  ile Denizli protokolü katılacak. Atatürk’ün son nefesini verdiği saat 09.05’te kentte sirenler çalacak ve, saygı duruşunda bulunulacak.  Ve bütün Denizli Ata’sına olan özlemlerini sergileyecek.

DENİZLİ, ATASI’NI ETKİNLİKLERLE ANACAK

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümü nedeniyle Denizli’de bir dizi etkinler düzenlenecek.

10 Kasım 1938’de aramızdan ayrılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de de anılacak. Atatürk’ün ölüm yıldönümü dolayısıyla bir dizi etkinlikler düzenlenecek. Anma programı, Denizli Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Saat 08.55 başlayacak ‘Çelenk Sunma’ töreni kapsamında Denizli Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ata’nın huzuruna çelenk sunulacak. Atatürk’ün son nefesini verdiği saat 09.05’te Denizli, saygı duruşunda bulunacak ve İstiklal Marşı okuyacak. Program, Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde Nevzat Karalp Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma etkinlikleriyle devam edecek. Saat 15.00’te ise Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’nce hazırlanan ‘Ata’mızı Anıyoruz’  Resim Sergisi’nin Forum Çamlık AVM’de açılışı yapılacak. 20.00’de ise Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı tarafından Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Atatürk’ü Anma’  konseri yapılacak.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Teşkilatı tarafından ‘10 Kasım Yas Günü Değil; Milli Mücadele Günüdür’ sloganıyla yürüyüş yapılacak. Yürüyüş, Saat 15.00’te ve Çamlık Parkı girişinde başlayacak. Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi, ‘1881’den Sonsuzluğa’ isimli Oratoryo gerçekleştirecek. Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde ve saat 20.00’de yapılacak oratoryoya, Kadriye Kaymak şeflik yapacak.

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER