ŞENEL YENİDEN İMO'YA ADAY

ŞENEL YENİDEN İMO'YA ADAY

Türkiye Mühendis Ve Mimar Odaları Birliği’ne bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel, düzenlenen basın toplantısıyla 18 Şubat’ta Yapılacak Olan Oda Başkalığı Seçiminde Başkanlığa Adaylığını Açıkladı.

İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Şevket Murat Şenel, 18 Şubat’taki genel kurul öncesi Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıya, odanın yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Başkan Şenel, 18 Şubat’ta genel kurula gidileceğini, İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi’nin 14’üncü döneminde başkanlığa yeniden adaylığını koyduğunu açıkladı. Basın toplantısında yeniden başkanlığa seçilmesi halinde yürütecekleri projelerden bahseden Prof. Dr. Şenel, “14. Dönemde gerçekleştirmek istediğimiz mesleğimiz ve kentimiz ile ilgili önemli hedeflerimiz var. Öncelikle deprem şehri olan Denizli’nin bir deprem mastır planı oluşturabilmesi için çaba harcamak ve bunun için de ulusal düzeyde çalıştaylar düzenlemek istiyoruz. Ortaya çıkacak çözüm önerileri ile Denizli’nin bu alanda bir yol haritasına sahip olmasını hedefliyoruz” dedi.

“HEDEF; DENİZLİ’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSUNDA BİR YOL HARİTASINA SAHİP OLABİLMESİ”
Kentsel dönüşümün bir gereklilik olduğunu ifade eden Prof. Dr. Şenel, “Diğer bir önemli hedefimiz ise Denizli’nin kentsel dönüşüm konusunda bir yol haritasına sahip olabilmesini sağlamaktır. Deprem mastır planı ve kentsel dönüşüm yol haritalarının birbirinden ayrı ve kopuk konular olamadığına inanıyoruz. Dolayısı ile her iki başlığın bir arada ve birbirini tamamlar şekilde ele alınması, bu dönemdeki öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Sıkıntısını çektiğimiz bir diğer önemli sorun ise şubemizin içinde bulunduğu binanın fiziksel koşullarından kaynaklanmaktadır. İnşaat Mühendisleri Odası olarak daha iyi ve modern şartlara sahip, kendi etkinlik salonları olan mekanlara ihtiyaç duyuyoruz. 14. Dönemde bu sorunların çözümü yönünde somut adımlar atmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“KOMİSYON ÇALIŞMALARINI GENÇ MESLEKTAŞLARIMIZA EMANET ETMEYİ HEDEFLİYORUZ”
Prof. Dr. Şenel şunları söyledi: “14. Dönemde genç meslektaşlarımızın sorunlarına öncelik vermek en önemli hedeflerimizden biri olacak. Geçen dönemde mesleğinde deneyimli fakat iş yoğunluğu sebebiyle yeterince zamanı olmayan meslektaşlarımızın yer aldığı komisyonlardan yeterli verimi alamadığımızı gördük. Bu yeni dönemde komisyon çalışmalarını öncelikle genç meslektaşlarımıza emanet etmeyi hedefliyoruz. Meslek odalarının önceliklerinin ve yol haritalarının belirlenmesinde genç meslektaşlarımızın enerjisinden daha fazla faydalanmayı hedefliyoruz. Meslektaşlarımızın uzlaşan ve çalışan bir meslek odası hedefi ile yola çıkan bizlere destek vermesini bekliyoruz.”

DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER