ŞENİZ SÜZEK DOĞAN; “KADIN, ELİNİN DEĞDİĞİ HER YERİ GÜZELLEŞTİRİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi Belediye Başkan A. Adayı Şeniz Süzek Doğan 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Ve Uluslararası Dayanışma Günü nedeni ile yazılı bir mesaj yayınladı.

ŞENİZ SÜZEK DOĞAN; “KADIN, ELİNİN DEĞDİĞİ HER YERİ GÜZELLEŞTİRİR”

Kadın bedeninin ve kadın emeğinin sömürü ve şiddet ile anılamayacak kutsal bir değer olduğunu vurgulayan başkan aday adayı Şeniz Süzek Doğan “Kadın, elinin değdiği her yeri güzelleştiren, geleceği şekillendiren bir değerdir. Onlar; Dominik Cumhuriyeti’nin faşist Trujillo iktidarına karşı yürüttükleri direniş ile dünya tarihine geçen ve 25 Kasım 1960 tarihinde diktatörlük askerlerince tecavüz edilerek öldürülen Mirabel Kardeşlerdir. Kod adları ile kelebekler’. Kadınlar bugünde ’Kelebeklerden’ aldıkları güçle dünyanın her yerinde cinsiyete dayalı ayrımcılığa ve şiddete karşı mücadele etmektedir. 58 yıl sonra bugün Mirabel Kardeşlerin onurlu mücadelesinde olduğu gibi, diktatörlere, diktatörlük heveslilerine, erkek egemen bir bakış acısı ile kadını ötekileştirenlere karşı mücadelemize devam ediyor, Mirabel Kardeşleri mücadelemiz ile selamlıyoruz” dedi.

TEMEL OLGU KADIN VEYA ERKEK DEĞİL “İNSAN” OLABİLMEKTİR

Önemli olanın cinsiyet değil, dünyaya iyi anlamda katılan değerler olduğunu ifade eden Şeniz Süzek Doğan, “Cinsiyetlerimiz, dünyaya faydalı bireyler olma anlamında ileri götürmez. Ancak, bizi ileri götüren el ele vererek, üreterek, düşünerek, dostane paylaşımlar içerisinde bulunarak dünyaya fayda sağlamaktır. En önemlisi de insani değerlere sahip olabilmemizdir. Bizi diğer insanlardan üstün kılan cinsiyetlerimiz değil, insani değerler ve dünyaya sunduğumuz katkılardır” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER