SERİNHİSAR LEBLEBİ FESTİVALİ YAPILDI

Denizli’nin leblebi üretimiyle tanınan Serinhisar İlçesi’nde, 12. Serinhisar Leblebi ve Kültür Festivali 25 -26 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

SERİNHİSAR LEBLEBİ FESTİVALİ YAPILDI

Türkiye’nin en büyük leblebi üretim merkezi Serinhisar’da bu yıl 12’incisi düzenlenen “Serinhisar Leblebi ve Kültür Festivali” gerçekleştirildi.

Serinhisar leblebi üreticilerinin oluşturduğu komite öncülüğünde gerçekleşen festival 24 Ağustos Cuma günü kapılarını açarken, 25-26 Ağustos tarihlerinde de devam etti. Denizli Büyükşehir Bandosu’nun gösterisi ve kortej yürüyüşü ile başlayan festivalin ilk günü protokol konuşmaları ve halk konserleri ile tamamladı. Açılışa, AK Parti Denizli Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Ali Değirmenci, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, Denizli Ticaret Borsası (DTB) Meclis Başkanı İbrahim Yayan, DTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, Festival Komite Başkanı Musa Yılanlı ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

Festival Komitesi Başkanı ve Denizli Ticaret Borsası Meclis Üyesi Musa Yılanlı konuşmasında, “Türkiye’deki üretilen leblebinin yüzde 70’i Serinhisar İlçemizde üretilmektedir, bu festival ile Serinhisarımızın tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.  Açılış konuşmaları sonrası protokol üyeleri festival alanında kurulan stantları gezerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

25-26 Ağustos tarihleri boyunca devam eden festival süresince çeşitli etkinlikler düzenlendi. 25 Ağustos Cumartesi günü Işıl Koç ve AYNA konseri, 26 Ağustos Pazar günü de Ankaralı Ayşe Dinçer konseri düzenlendi.

Denizli ve çevre il ve ilçelerden yoğun katılımın gerçekleştiği festival ile başta Serinhisar’ın Coğrafi İşaretli Leblebisi olmak üzere Serinhisar’a özgü ürünlerin tanıtımı gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER