SERVERGAZİ DEVLET HASTANESİ'NDE 3 POLİKLİNİKTE VARDİYA HİZMETİ

SERVERGAZİ DEVLET HASTANESİ'NDE 3 POLİKLİNİKTE VARDİYA HİZMETİ

Servergazi Devlet Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz, Ortopedi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları branşlarında vardiya poliklinikleri açıldı.

Acil servisteki hasta yoğunluğunun azaltılması, acile gelen poliklinik hastalarının ayrı bir polikliniğe yönlendirilerek ilgili branş hekimine muayene olmasının sağlanması, acildeki gerçek acil hastalarına daha hızlı ve güvenli hizmet sunulabilmesi amacıyla başlatılan uygulama ile 16.00-22.00 saatleri arasında ilk etapta 3 branşta vardiya poliklinik hizmeti verilmeye başlandı. Yeni yılın ilk iş günü başlatılan uygulamayı yerinde değerlendiren İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, vardiya poliklinikleri saatinde acil servisi ziyaret ederek sağlık çalışanları ve hastalarla görüştü. Hastane Başhekimi Op. Dr. Alparslan Alsoy ve Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Derviş Berk’in eşlik ettiği ziyarette hastalara vardiya hizmeti ile ilgili bilgi veren Öztürk uygulama hakkında hastaların görüşlerini aldı.

“SERVERGAZİ DEVLET HASTANESİ’Nİ GÜÇLENDİRİYORUZ”
Öztürk; “Bakanlığımız günlük acil hasta sayılarına göre acil servislerde hasta yoğunluğunun azaltılması ve dolayısıyla hastalarımıza daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulabilmesi için vardiya polikliniği açılması yönünde bir çalışma başlattı. İlimizin en yoğun hasta potansiyeline sahip Denizli Devlet Hastanesi’nde 2001 yılından bu yana başarıyla yürütülen vardiya poliklinik hizmetini bugün Servergazi Devlet Hastanesi’nde de başlatmış olduk. Geçtiğimiz 3 yıl içinde gerek yeni atamalarla gerekse hekim görevlendirmesi yaparak hastanemizin eksik branşlarını tamamlayıp 7 branşta branş nöbeti tutulabilmesini sağlamıştık. Şimdi de vardiya poliklinikleriyle hastanemizi daha da güçlendiriyoruz” dedi.

“3 BRANŞTA VARDİYA POLİKLİNİK HİZMETİ BAŞLADI”
Servergazi Devlet Hastanesi’nde günlük ortalama 500 acil hasta muayenesi yapıldığını belirten Öztürk; “2017 yılında acil servise 16.00-24.00 saatleri arasında başvuran hastaları değerlendirdiğimizde yüzde 60 gibi büyük bir kısmının 16.00-21.00 saatleri arasında müracaat ettiğini akut farenjit, üst solunum yolu hastalıkları, akut tonsilit ve yumuşak doku hastalıkları tanılarının çoğunlukta olduğunu gördük. Bu doğrultuda hastanemizde ilk etapta Kulak Burun Boğaz, ortopedi ve çocuk hastalıkları branşlarında her gün 16.00-22.00 saatleri arasında vardiya polikliniklerini başlatmaya karar verdik.  Bu uygulama ile acil servisin yoğunluğunu azaltarak hastalarımıza daha kaliteli bir hizmet sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211