'SEVDAMIZ DENİZLİ'

 'SEVDAMIZ DENİZLİ'

Heray meclis toplantılarının ilk birleşimini ilçelerde gerçekleştiren DenizliBüyükşehir Belediye Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolanbaşkanlığında; Acıpayam’da toplandı.  Herkesinbir sevdası olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Bizim sevdamız da Denizli.İnşallah hem Acıpayam hem Denizli için o sevdayla gece gündüz çalışmaya devamedeceğiz” dedi.

Heray meclis toplantılarının ilk birleşimini ilçelerde gerçekleştiren DenizliBüyükşehir Belediye Meclisi eylül ayı toplantılarının ilk birleşimini Acıpayam’dayaptı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan başkanlığında gerçekleşentoplantı Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini ve 121 Dev Proje’yianlatan tanıtım filmi gösterimi ile başladı. Acıpayam Belediye Başkanı HulusiŞevkan, Acıpayam’ı anlatan bir şiirle başladığı konuşmasında, “Bütün belediyebaşkanı kardeşlerim, ilçesi için gece gündüz çalışıyor. Burada Acıpayam içinyaptıklarımızı uzun uzun anlatmak istemiyorum. Acıpayam’ı bir cümleyle anlatmakistiyorum. Ben aslen Burdurluyum ama ruhen Acıpayamlıyım. Acıpayam’ı ilktanıdığımda gözüme ayçiçekleri geldi. Ayçiçekleri günden tarafa dönerler,aydınlıktan tarafa tavır koyarlar, karanlığı, kötü işleri sevmezler. İşteAcıpayam insanı da böyledir” dedi. Başkan Şevkan, meclis toplantılarınıilçelerde yapma kararı veren Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan veBüyükşehir Belediyesi Meclis üyelerine de teşekkür etti.

ŞEHİT VE GAZİLERE MİNNET

DenizliBüyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Herkesin bir sevdası var. Bizimsevdamız da Denizli. İnşallah hem Acıpayam hem Denizli için o sevdayla gecegündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 19 Eylül Mustafa Kemal Atatürk’e MareşalRütbesi ve Gazilik Unvanı’nın verilmesi ve Gaziler Günü’nü anan Başkan Zolan,“Gazilerimize çok teşekkür ediyoruz. Şehit olmak niyetiyle cepheye gidip gaziolarak dönen büyüklerimiz, kardeşlerimiz olmasa bu ülke olmazdı. 15 Temmuz’dada birçok şehidimiz ve 2 binin üzerinde gazimiz var. Milletimiz Anadolu’yu yurtedinme noktasında canlarını, kanlarını vermiş. Biz de bayrağımıza, vatanımızasevdalı olarak ülkemizin daha iyi daha güzele gitmesi için çalışacağız. Ancak ozaman şehit ve gazilerin haklarını ödemiş olabiliriz” diye konuştu. BaşkanZolan ayrıca, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında öğrenci ve öğretmenlerebaşarılar dileyerek, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime destek vermeye devamedeceğini söyledi.

“BÜYÜKŞEHİR;BÜYÜK İMKANLAR DEMEK”


“Acıpayam’ave Denizlimize ne söz verdiysek onu harfiyen yerine getirmek için çalışıyoruz” diyenBaşkan Zolan, şunları söyledi: “İki yıl boyunca Acıpayam Belediyesi ve BüyükşehirBelediyesi kol kola verdi, Acıpayam için uyumlu ve gayretli çalışmalargerçekleştirdi. Bunun sonucunda birçok eserler yapıldı, sıkıntılar giderildi.Büyükşehir sistemini Acıpayam ve Denizlimizle tanıştırdık. Gittiğimiz her yerde‘iyi ki büyükşehir olmuşuz’ diyorlar. Büyükşehir demek büyük imkanlar, büyükprojeler, büyük işler demek. İnşallah daha güzel işler yapacağız.” Öte yandanBaşkan Zolan ve beraberindekiler toplantı öncesi Acıpayam’da bir dizi ziyaretve incelemelerde bulunarak vatandaşlarla bir süre sohbet etti. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER