'SEVGİ ELİ 200 BİN KİŞİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ'

'SEVGİ ELİ 200 BİN KİŞİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Ajanda’ programına konuk olan ve programda sosyal belediyecilik hizmetlerini değerlendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Erdal Işık, “Sevgi Eli, ‘bir elin verdiğini diğer el görmeyecek’ mantığıyla 2006 yılında başladığımız bir projeydi. Yaklaşık 11 yıldan beri Denizli genelinde 200 bin kişiye hizmet verildi” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Erdal Işık,  DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve Arzu Özkan tarafından hazırlanıp sunulan ‘Ajanda’ programına konuk oldu.  Başkan Işık programda sosyal belediyecilik hizmetlerini değerlendirerek, Sevgi Eli ve Evde Bakım Hizmeti hakkında bilgiler aktardı. Evsizlere umut ışığı olan ve onları sıcak bir yuvaya kavuşturan bir hizmetleri olduğunu belirten Başkan Işık; “Sokakta kalan, mağdur vatandaşlarımız 153 çağrı merkezimizi arayarak bizden yardım isteyebilirler. Pansiyonla anlaşma yapıp, onların sıcak bir yuvada kalmaları için onları yönlendiriyoruz. Kahvaltı ve akşam yemeği olmak üzere gıda ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Aralık ayı itibariyle bu hizmete başladık. Kış boyunca devam edeceğiz. 153 numaralı hattan bize ulaştıkları takdirde onları uygun pansiyonlara yerleştiriyoruz. Kaç gün kalacaksa da o tarihe kadar misafir ediyoruz” diye konuştu. “Sevgi Eli, ‘bir elin verdiğini diğer el görmeyecek’ mantığıyla 2006 yılında başladığımız bir projeydi” diyen Başkan Işık sözlerinin devamında ise; “Yaklaşık 11 yıldan beri Denizli genelinde 200 bin kişiye hizmet verildi. İhtiyaç sahipleriyle hayırseverler arasında köprü görevi görüyoruz. Denizlili vatandaşlarımız Sevgi Eli’ni biliyorlar. İhtiyaç sahibi birini gördüklerinde bize ihbarda bulunuyorlar. Bizde ihtiyaç her neyse onu sağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“DENİZLİ MERKEZ’DE 2 BİN AİLE EVDE BAKIM HİZMETİNDEN YARARLANDI”
Denizli Merkez’de 1 buçuk yıl önce başlatılan ‘Evde Bakım Hizmetleri’ hakkında da bilgiler aktaran Başkan Işık; “Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da ‘bütün projeler bir yana, bu proje bir yana’ dediği bir proje. Bizim de göz bebeğimiz. Proje kapsamında; yaşlı, yatalak, engelli, 65 yaş üzeri, kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayamayan vatandaşlarımızın evlerine giderek, temizlik yapıyoruz. Kişisel bakım olarak; saç, sakal tıraşı,  tırnak kesimi ve banyo yaptırılmasına kadar yardımcı oluyoruz. Hijyenik bir ortama kavuşması için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Denizli Merkez’de şu ana kadar 2 binin üzerinde aileye ulaştık. Periyodik olarak da hizmet sunuyoruz. Öncelikle bize 0258 377 20 12 numaralı hattı arayarak bize başvuru yapmaları gerekiyor. Ön inceleme ekiplerimiz başvuruda verilen adreslere gidiyor. Evin durumuna bakarak ihbarın doğruluğunu onayladıktan sonra periyodik olarak evlere hizmet veriliyor” dedi. 

PINAR ÇANKAYA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211