“SEVGİNİN, HOŞGÖRÜNÜN, DOSTLUĞUN PEKİŞTİĞİ BAYRAMLAR DİLİYORUM”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz Kurban Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında ; Milli kimlik bilincinin artmasının ve gerçek anlamda bir büyük birliğin sağlanmasının ancak varlığı da yokluğu da paylaşmaktan geçtiğini vurgulayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; “Paylaşmanın fazileti, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın ahlaki mükellefiyeti bayramın gerçek anlam ve mesajında saklıdır.Her türlü kötülüğün iyiliklere ve güzelliklere kurban edilmesini diliyorum. Milletimizin ve tüm İslam aleminin “Kurban Bayramı”nı tebrik ediyorum” dedi.

“SEVGİNİN, HOŞGÖRÜNÜN, DOSTLUĞUN PEKİŞTİĞİ BAYRAMLAR DİLİYORUM”

Barış, dayanışma, sevgi medeniyeti olan İslam’ın evrensel mesajına insanlığın bugün dünden daha çok muhtaç olduğunu belirten Başkan Filiz “ Bayramın kin, nefret ve kan deryasına dönüşen dünyamıza sevgi, insanlık ve barış mesajı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Başkan Filiz yayımladığı yazılı mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:“ Bilindiği üzere, her bayram bir gönül alma, her bayram kucaklaşma, kaynaşma ve bir yakınlaşma vesilesidir. Bayram demek yardımlaşmak, paylaşmak demektir. Türkiye’ye ekonomik anlamda yoğun saldırıların yapıldığı bu günler de Kurban Bayramı’nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut ve hedef birlikteliği sağlaması öncelikli temennimdir. Türkiye’nin geleceğine şerh düşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklara tıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır. Milletimizi içten içe eritme, günden güne bölme hevesinde olanlara karşı Türk tarihinin ilham ve mirasıyla karşı koymak, maneviyatımızda açılmak istenen gediklere fırsat vermeden bayram coşkusuyla safları sıkı tutmak gerekmektedir. Acılarımızdan memnun olanlara, kayıplarımızdan sevinç duyanlara, bölünmemizi umutla bekleyenlere aradıkları ortamı ve özledikleri karanlık günleri göstermemek için bayram günlerindeki müşterek hissiyatımızla karşı durmalı; milli, ahlaki, vicdani ve kalbi değerlerle aşılmaz burç olmalıyız. Kurban Bayramı’nda unutulan, yalnızlığa terk edilen yoksul ve çaresiz insanlarımıza samimiyetle dokunulmalıdır. Sıla-i rahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklar yerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır. Bayram vesilesiyle yarınlarımızın güvencesi çocuklarımızı sevindirmeyi de ihmal etmemeliyiz. Özellikle kimsesiz, yetim ve sokakta kalmış çocukların yüzünü güldürerek gönüllerini almalı, yakınlarını teröre kurban veren ailelerimizin yaşadığı burukluğu bayrağımızı daha yükseklere taşıyarak, teselli etmeliyiz. Teröre kurban verdiğimiz şehitlerimizin ve bunların muhterem ailelerinin akıllardan çıkarılmaması, her fırsatta hatırlanmaları ahde vefanın da bir gereğidir. Dileğim hiçbir bayram ve günlerde analarımızın evlat acısıyla gözyaşı dökmemesidir. Aziz milletimin, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımın ve Türk-İslam dünyasının mübarek Kurban Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyorum. Bayram süresince tatil, akraba ve aile ziyareti maksadıyla yollara düşen vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını yeni acı ve kayıpların yaşanmaması için önemli görüyorum. Hac faraziyesi için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin ibadetlerinin kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Allah’tan niyazım, kesilen kurbanların makbul ve kabul olmasıdır. İşçisi, memuru, emeklisi, çiftçisi, esnafı ve işvereni ile her kesimin huzur içerisinde bir bayram geçirmesini temenni ediyorum. Kin, nefret ve kavgaların sona erdiği sevginin, hoşgörünün, dostluğun pekiştiği bayramlar diliyorum Bayramımız kutlu olsun, Rabbim büyük milletimizin yüzünü güldürsün, yar ve yardımcısı olsun.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER