SEVİNDİK MAHALLESİ'NDE YILLARIN SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

SEVİNDİK MAHALLESİ'NDE YILLARIN SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞTU

Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki yol çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda bir çalışma da Sevindik Mahallesi’ndeki heyelan tehlikesi olan yüksek bölgede yapıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Sevindik Mahallemizde yılların sorununu ortadan kaldırmış oluyoruz” dedi.
Merkezefendi Belediyesi, ilçede çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede Sevindik Mahallesi’ndeki heyelan riski olan ve görüntü kirliliği yaratan üst bölgede çalışma yapıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu çalışmaları mahalle muhtarı Yaşar Beşparmakkaya ile yerinde inceledi, görevlilerden bilgi aldı. 


Çalışmalar hakkında konuşan Sevindik Mahalle Muhtarı Yaşar Beşparmakkaya üst bölgede heyelan tehlikesinin olduğunu belirtti. Muhtar Beşparmakkaya, “Burası Sevindik Mahallesi’nin arka kısmı. Her zaman heyelan olabilir. Bu bölgede çalışmalar başlatıldı. Bu kısım, Sevindik Vadi Parkımızdan da kötü görünüyor. Allah razı olsun, Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’nun başlattığı çalışma bittikten sonra Vadi Parkı’ndan da güzel görünecek” dedi.


“YAKLAŞIK BİR YILDIR UĞRAŞTIĞIMIZ BİR ÇALIŞMA”
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Sevindik Mahalle Muhtarımız Yaşar Bey ile beraber yaklaşık bir yıldır uğraştığımız bir çalışmaydı. Burada üst bölgede eğimden dolayı ciddi bir heyelan tehlikesi ve riskli yapılanmalar vardı. Tabi öncelikle Merkezefendi Belediye Meclisimizde ve Büyükşehir Meclisimizde plan değişiklikleri yapıldıktan sonra Sevindik Mahallemizin bu vadi parkına bakan bölgesindeki üst kısımda yer alan riskli yapıların ortadan kaldırılması ve yolla ilgili düzenlemelerin yapılmasını önce hukuki zeminde tamamladık. Şimdi de işin fiiliyatında yol açılması, riskli yapıların ortadan kaldırılması çalışmalarını da gerçekleştirdik. Emeği geçen en başta başkan yardımcılarımız, meclis üyelerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Büyükşehir Belediye Meclisimiz, mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimiz ile hep beraber güzel bir ortak çalışma yürüterek kimseyi rahatsız etmeden, kimseyi mağdur etmeden, yılların sorununu böylelikle ortadan kaldırmış oluyoruz. Sevindik Mahallesi’ne hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER