Sezai Söylemez, güven tazeledi

Mevcut Başkan Sezai Söylemez, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi 5’inci Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Sezai Söylemez, güven tazeledi

Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi’nin 5’inci Olağan Genel Kurulu, Doğa Termal Hotel’de yapıldı. Genel kurula; Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı İsmail Karateke, MHP İl Başkan Yardımcısı Derya Eskici, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keskin, Hizmet-İş Sendikası Genel Merkez Kadın Komite Başkanı Hatice Ayhan, TOÇ BİR-SEN Denizli Başkanı Osman Tavşan, Bem Bir-Sen İl Başkanı Osman Kurt, Öz Orman-İş Sendikası Denizli Bölge Başkanı Kenan Atalay, Öz Sağlık-İş Sendikası İl Başkanı Hanım Oğuz, Uşak, Manisa İzmir, Antalya, Afyonkarahisar’dan gelen misafirler ve davetliler katıldı.

Genel kurulda konuşan Hizmet-İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Sezai Söylemez; “Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanlığımız 2005 yılından beri faaliyet göstermektedir. Bu Bölgedeki Klasik sendikacılık anlayışının ‘sadece ücret sendikacılığı ve İşvereni rakip görme algısı sonucu’ işçi ekseninde bir değişiklik, İşveren yönüyle de sosyal ortak hareket etme düşüncesiyle, bir çıkış arzusunu tamamlayan sendikacılık olgusunu Hizmet-İş Sendikamız çalışmaları ile oluşturmuştur. Sendikamız, Denizli, Muğla, Aydın, Burdur ve Balıkesir Bandırmaya kadar yapmış olduğu örgütlenme sonucu bölgede birinci sendika olduğu gibi; Hizmet-İş Sendikamız 238 bin 666 sayısı ile hem kendi iş kolunda hem de tüm iş kollarında Türkiye’de en fazla üyeye sahip lider sendika olmaya devam etmektedir” dedi.

“Yaptığımız ve yapacağımız her şey emek için”

Hak-İş Konfederasyonu’nun hiçbir emekçiyi yarı yolda bırakmadığını belirten Başkan Söylemez, “Ulaşamadığımız 12 milyon sendikasız SGK’lı işçi var. Hak-İş Konfederasyonumuzun bugünkü sayısı 700 bin işçiden hedefimiz 7 milyon işçi olmuştur. Öteden beri vurgu yaptığımız ve ilke haline getirdiğimiz ‘haklar, sabır, ısrar ve mücadele ile elde edilir’ gerçeği bu noktada da karşımıza çıkmıştır. Bu gerçek, temel varoluş nedenimiz olan ‘tüm dünyanın mağdurlarına, mazlumlarına borcumuz var’ düşüncesiyle sorumluluğumuzu ertelemeden yerine getirmeyi gerekli kılmaktadır. Erdemli bir dünya, erdemli bir toplum ve erdemli bir sendikal inşa için seferber olmalıyız. Onun için hep birlikte geleceğimizi kurmak zorundayız. Bunun da yolu fikir ve güç birliğinden geçiyor. Burada toplanan büyük emek ailesinin bunu birlik ve beraberlik içinde başaracağını düşünüyorum. Sendikamızın ve Hak-İş’imizin dünden bu güne emeği geçen tüm kademedeki dostlarımıza teşekkür eder, Rahmana kavuşan değerli büyüklerimize de Allahtan rahmet dilerim. Hizmet-İş Sendikamıza bu güne kadar emek vermiş birlikte görev yaptığımız yönetim kurulu ve temsilcilerime yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yaptığımız ve yapacağımız her şey emek için, emekçiler için, geleceğimiz içindir. Geleceğimiz aydınlık olsun, birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Emek dünyasına verdiğimiz mücadele hayırlara vesile olsun” diye konuştu.

Söylemez, yeniden başkan

Yapılan konuşmaların ardından mevcut Başkan Söylemez’in aday olduğu tek liste ile seçime gidildi. 119 delegenin oy kullandığı seçimde Başkan Söylemez, yeniden başkan oldu. Muhammet Ali Oğuz, Özgür Özdemir, Tugay Uğur ve Mehmet Köprü başkan yardımcısı oldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER