SEZEN AKSU'NUN DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ SOKAKTA YANGIN

SEZEN AKSU'NUN DOĞUP BÜYÜDÜĞÜ SOKAKTA YANGIN

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun doğup büyüdüğü sokakta bulunan 120 yıllık tarihi ev yandı. Kültür Varlıkları Müdürlüğü tarafından korunan evde çıkan yangında kundaklama şüphesi üzerinde duruluyor.
Edinilen bilgiye göre, Sarayköy ilçesi Bala Mahallesi’nde ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun 1954 yılında doğduğu, fen bilgisi öğretmeni annesi ve matematik öğretmeni babası ile üç yaşına kadar yaşadığı sokakta 120 yıllık tarihi evde dün gece yangın çıktı. Atıl durumda olan ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan evin yandığını gören mahalle sakınlari itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen Sarayköy İtfaiyesine bağlı 25 personel, 7 araçla yangına müdahale etti. 2 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alınan yangında tarihi evde büyük hasar meydana geldi. 
Olay yerine gelen Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, yangın ile ilgili bilgi aldı. Belediye Başkanı Özbaş, "Tarihi evde çıkan yangın bizleri üzdü. Yangın ünlü sanatçımız Sezen Aksu'nun da çocukluğunun geçtiği aynı sokakta çıktı. Tarihi bir evi daha kaybettik. 20 yıl önce bu ev de kullanılıyordu" dedi. 
Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, kundaklama şüphesi üzerine duruluyor. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211