Sezgin Sağun’dan DRT Denizli ailesine ziyaret

Bir dizi ziyaretler için Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Bölge Müdürü Sezgin Sağun, bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla Denizli’ye geldi. Ziyaretler kapsamında DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesi’ne gelen Müdür Sağun, kurumun Yönetim Sorumlusu Mustafa Acar, Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaytan ve Haber Koordinatörü Muhammet Karaçay tarafından karşılandı.

Ziyarette Müdür Sağun, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan; 15 Temmuz darbe girişimini anlatan kitapçıklar, 15 Temmuz logolu mendil, Ayasofya Camii hakkında bir kitapçık, Kanal İstanbul’a ilişkin kitapçık ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 74’cü Birleşmiş Milletler’de yaptığı genel kurul konuşmasının yer aldığı kitapçık hediye etti.

“Türkiye’de böyle stüdyolara sahip çok az kanal var”

Ziyarette Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı hakkında bilgi veren Müdür Sağun; “Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçmeden önce Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü olarak kurulumuz, oraya bağlıydı. Başbakanlığa bağlı bir birimdi. Yeni sistemle beraber başbakanlık kapatılınca Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne geçişle beraber İletişim Başkanlığı kuruldu. İletişim Başkanlığı’nın misyonu, vizyonu; Türkiye markasını güçlendirmek, kamu kurumları arasında söylem birliğini sağlamaktır. Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı da kuruldu. Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi adında yeni bir de daire başkanlığı oluşturuldu. Biz gazetecilikte objektif bir habercilik bekliyoruz. Biz habercilikte hakikat istiyoruz. Halkın doğru haber almasını istiyoruz. DRT Denizli ve Denizli Gazetesi üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Binanızı gezdik. Ege Bölgesi’nde hatta Türkiye’de böyle stüdyolara sahip çok az kanal var. İçerik olarak teknoloji bakımından çok iyi. Cem Bey’e görevinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun. Cem Bey’le çok iyi işler yapacağınıza eminim” dedi.

“Düşünceleriniz bizler için çok önemli”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Yayın Yönetmeni Cem Kaytan; “Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Vermiş olduğunuz hediyeler için teşekkür ediyorum. Düşünceleriniz bizler için çok önemli” diye konuştu.

Haber Koordinatörü Muhammet Karaçay ise şunları aktardı: “Ziyaretiniz için çok teşekkür ediyoruz. Kurum ve cemiyetimiz olarak doğru haberciliği yapıyoruz. 38-40 yıldır bu işi yapıyorum. Her zaman haberlerde teyit alırım. İki tarafı konuşturmaya çalışırım. Karşı tarafında bilgisi olmalı. Haberin ayaklarının yere basması gerekiyor. Yoksa haberi uçuk verirsiniz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Caner cıldır
Caner cıldır - 4 ay Önce

Banda bilgisayar istiyom

SIRADAKİ HABER