SGK Bağkur emekli maaşı bayram ikramiyesi son dakika ödeme günü! Kurban Bayramı emekli ikramiyesi zammı kaç para?

Kurban Bayramı emekli ikramiyesi zammı kaç para? SSK SGK Bağkur emekli maaşı bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? Kurban Bayramı'na doğru adım adım ilerliyoruz. Bugün itibarıyla bayrama 13 gün kaldı. Emekliler hem bayram sevinci hem de ikramiye sevinci yaşayacak. Şimdi merak edilen konuların başında bayram ikramiyelerinin ve maaşların ne zaman yatacağı geliyor. Türkiye'de SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı sistemleri üzerinden milyonlarca emekli bulunuyor. Bu emeklilere ölüm aylığı alanlar da eklenince sayı 12.5 milyona çıkıyor. Kurban Bayramı'na kadar emekli olacaklar bu rakama dahil değil. Kurban Bayramı'na kadar emekli maaşı almayı hak edenler de ikramiye alacak.

SGK Bağkur emekli maaşı bayram ikramiyesi son dakika ödeme günü! Kurban Bayramı emekli ikramiyesi zammı kaç para?

Kurban bayramına sayılı günler kala yaklaşık 12 milyon emekli için heyecanlı bekleyiş başladı.

Emeklilere bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Ramazan Bayramı'nda ikramiyeler, bayrama 4 gün kala yatmaya başlamıştı.

Takvim'in haberine göre; Kurban Bayramı ikramiyelerinin 7 Ağustos'ta yatması bekleniyor.

Maaşların da bayramdan önce yatacağı tahmin ediliyor.

Yaklaşık 12,5 milyon emekli ikinci ikramiyelerini alacaklar. Resmi makamlardan gelen bilgiye göre, yeni emeklilerde bayram ikramiyesinden faydalanabilecek. Gözler ikramiyenin ne zaman yatırılacağına çevrildi.

Peki, SGK SSK Bağkur 2019 Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emeklilere bayram ikramiyesi ödeme günü ne zaman?

İşte konu ile ilgili detaylar...

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Kurban Bayramı da 11-14 Ağustos'ta kutlanacak. İkinci ikramiyenin de 5-9 Ağustos'ta ödenmesi planlanıyor. İkramiye ödemelerinin yapılacağı kesin tarih Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından duyurulacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Hükümet, 30 Nisan 2018'de emeklilere, dul ve yetimlerine, her yıl iki dini bayram öncesi 1.000 lira ikramiye verilmesini kararlaştırmıştı. İkramiyenin verileceği tarihe kadar emekli olanlar da 1.000 liralık ikramiyeden yararlanabilecek.

YENİ EMEKLİ OLANLAR İKRAMİYE ALACAK MI?

2019'da Kurban Bayramı'nın 11-14 Ağustos tarihlerine denk gelmesi ile ikramiyelerin 5 ila 9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Bu tarihten önce emekli olanlar bin TL'lik bayram ikramiyesinden yararlanabilecekler.

BAYRAM İKRAMİYESİNİ KİMLER ALABİLİYOR?

-SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

-Şehit yakınları ve gaziler

-Ölüm aylığı alanlar

-Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

-Geçici köy korucuları

-Şeref aylığı alanlar

-Şampiyon sporcular,

-Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

-Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

RAMAZAN BAYRAMI'NDA 10.7 MİLYAR TL ÖDENDİ

Ramazan Bayramı öncesi emekli bayram ikramiyeleri hesaplara yatırıldı. Devlet tüm ödemelerini 31 Mayıs'ta yaparken, sadece emekli bayram ikramiyeleri için kasadan 10.7 milyar TL çıktı. Kurban Bayramı'nda bu rakam 11 milyar TL seviyelerine çıkabilir

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Daban
Hatice Daban - 2 yıl Önce

Dul ve yetim aylıgı aliyorum 3 cocumla ben bin lira aylik krediye kesiliyo 500 yüze aylikla gecinmeye calisiyorum bide annemden aldıgim için 250 lira ikramiye biz nasıl bayramı geçirelim zor durumdayız

SIRADAKİ HABER