“Sigarayı bırak, her nefes sağlık olsun”

Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Yakar; sigara bağımlıları için 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü’nün bir dönüm noktası olabileceğini açıkladı.

“Sigarayı bırak, her nefes sağlık olsun”

9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla açıklamada bulunan Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Yakar; ”Sigara, fiziksel, sosyal ve ekonomik bakımdan yıkıcı sonuçlara yol açan ciddi bir bağımlılıktır. Ülkemizde her yıl 100 binden fazla insanımızı sigardan dolayı kaybediyoruz. Bunun yanında pasif etkilenimden doğan hastalıklar ve zararlar da ayrı bir acı tablo. Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı aynı zamanda birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir bağımlılık.” dedi.

Sigaradan kurtulmanın mümkün olduğunu dilegetiren Yakar; “Sigara size ve sevdiklerinize zarar veriyor. 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü bu anlamda bırakmak isteyenler için bir fırsat. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan hassasiyet rica ediyoruz. Kullananların bırakmasını, kullanmayanların da daha bilinçli olarak kendileri ve sevdikleri için model olmasını, çevreye karşı da uyarıcı olmasını istiyoruz” diye konuştu.

SİGARAYI BIRAK HAYATI BIRAKMA

Yeşilay Denizli Şube Başkanı Bünyamin Yakar; sigarayı bırakmak isteyenlere özel programların hazırlandığı 'bırakabilirsin.org' sigarayı bırakmada yardım olduğunu belirterek, “'bırakabilirsin.org' Web sitesindeki bilgiler ile profesyonel destek, sigara içmeyen biri olma yolunda, hem kısa hem de uzun vadeli ihtiyaçlar karşılayabiliyor. “ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER