Silah arkadaşlarından şehide 23 yıllık vefa

Şırnak'ın Silopi İlçesinde 30 Aralık 1996 yılında PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan Denizlili Jandarma Komando Er Hüseyin Kuş için evinin önünde mevlit okutuldu. Türkiye'nin dört bir yanından gelen silah arkadaşları, şehit Jandarma Er Kuş'un Sarayköy'deki baba ocağını ziyaret etti.

Şırnak'ın Silopi İlçesinde hain saldırı sonucu şehit olan Denizli'nin Sarayköy İlçesinden Jandarma Komando Er Hüseyin Kuş'un silah arkadaşları 23 yıldır aralıksız her yıl ilçeye gelerek, şehit arkadaşlarını mezarı başında anıyor. Silah arkadaşları eşleri ve çocukları ile birlikte baba Osman Kuş'un elini öptü. Şehit Kuş'un arkadaşları daha sonra şehitliğe geçerek, silah arkadaşlarının başında Kuran okuyup karanfiller bıraktı.

Ziyaretin ardından Şehit Hüseyin Kuş'un komutanları ve silah arkadaşları AK Partili Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından ilçedeki Kültür Merkezi'nde ağırlandı. Özbaş, 22 yıldır silah arkadaşlarının şehidin ailesini yalnız bırakmadığını, bu davranışın Türkiye'ye örnek bir vefa niteliği taşıdığını söyledi. 30 Aralık tıpkı Sarayköy’ümüzün Milli Mücadeleye Katılış tarihi olan 24 Mayıs gibi manidar bir tarihtir. Çünkü 30 Aralık 1996 tarihinde Hüseyin Kuş kardeşimiz şahadet mertebesine ulaştı. Şehit kardeşim Hüseyin Kuş’a Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin hiç ölmeyeceğine inanıyoruz. Bugün de bunu yaşatıyoruz. Bugün yaşananlar gurur verici bir tablo, duygu dolu anlar yaşıyoruz. Bende 5 yıl önce 29 Aralık’ta Hüseyin Kuş’un şahadet şerbetini içtiği günde babamı kaybettim. Bu gün benim için her zaman duygusaldır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER