SINAV OKULLARI'NDAN GERÇEK MEKANDA DENEME SINAVI

SINAV OKULLARI'NDAN GERÇEK MEKANDA DENEME SINAVI

Türkiye ve Denizli’nin önemli eğitim kurumlarından olan Sınav Eğitim Kurumları, Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavına girecek öğrencilere yönelik Denizli Lisesi’nde deneme sınavı gerçekleştirdi.
İBRAHİM ALAYONT ALPER PARLAK (ÖZEL HABER)
Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) sınavına sayılı günler kaldı. Türkiye ve Denizli’nin önemli eğitim kurumlarından olan Sınav Eğitim Kurumları, TYT ve AYT sınavlarına girecek öğrencilere yönelik Denizli Lisesi’nde deneme sınavı gerçekleştirdi. ‘Gerçek Mekan, Gerçek Sınav’ adı altında yapılan sınavlar, 27 Haziran’a kadar devam edecek ve öğrenciler, aylardır çalıştığı sınavın son provalarını yapacak. Sınav Eğitim Kurumlarında eğitim gören yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı sınavda asıl amaç; öğrencilerin büyük sınavda nelerle karşılaşabileceğini açık şekilde göstermek ve yaşatmak.“BÜYÜK SINAVDAN HİÇBİR FARKI YOK” 

30 Haziran'da yapılacak TYT ve 1 Temmuz'da yapılacak olan AYT sınavına girecek öğrencilere sınav ortamını göstermeyi hedeflediklerini ifade eden Sınav Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hasan Eviş, “ Bu sınavlarda telefon yok. Herhangi bir eşya ile sınava giremiyorsunuz. Geç kalırsanız sınava alınmıyorsunuz. Öğrencilerimizin gireceği büyük sınavdan hiçbir farkı yok. Sınav Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize böyle bir imkan sağlamak hedefimizdi.  Sınava az bir zaman kaldı. Yoğun bir hazırlık dönemini geride bıraktık. 10 sınavlık bir maraton başlıyor. Bize yardımcı oldukları için Denizli Lisesi yönetimine de teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz bu sınavlara girerek, ne ile karşılaşacaklarını birebir görecekler. Bir bilinmezlik vardı. Bunu ortadan kaldırmaya çalışıyoruz” dedi. Yaklaşık 500 sınava tabi tutulacağının altını çizen Eviş, “Gerçek sınavda olan her şey burada da var” dedi. Sınava giren öğrenciler ve velilerde gerçekleştirilen sınav modelini beğendiklerini ifade ettiler. Veliler, “Çocuklarımız burada sınav stresini en iyi şekilde üzerlerinden atıyorlar” ifadelerini kullandılar. Öğrenciler ise, “ Gireceğimiz sınavdan hiçbir farkı yok. İçeriye hiçbir eşya alınmıyor ve kurallar aynı. Kendimizi şanslı hissediyoruz” diye konuştular

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER