SİRENLER, "O'NUN" İÇİN ÇALACAK...

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, tüm valiliklere il ve ilçelerde bulunan tüm sirenlerin bakımının yapılması yönünde talimat gönderdi. Yapılan talimatta; 10 Kasım sabahı saat 09.05’te tüm sirenler iki dakika boyunca çalacağı bildirildi.

SİRENLER, "O'NUN" İÇİN ÇALACAK...

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, tüm valiliklere il ve ilçelerde bulunan tüm sirenlerin bakımının yapılması yönünde talimat gönderdi. Yapılan talimatta; “Ülke genelinde İkaz ve Alarm haberlerinin duyurulması, mevcut sirenlerin faal halde tutulması ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölümünün 80. Yıldönümü olması münasebetiyle, iliniz ve ilçelerinde tedbirler alınacaktır. İlinizde bulunan bütün sirenler, her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım 2018 günü saat 09.05'te, 2 dakika süre ile Sarı İkaz (düz siren sesi) şeklinde çaldırılacaktır. İl Müdürlüğünüz bünyesinde kurulu bulunan mevcut sirenlerin gerekli test vekontrollerinin yapılarak, çalışmadığı belirlenen sirenlerle ilgili arızalar mahalli imkanlarla giderilecektir.

Yukarıda belirtilen hususların ivedilikle yerine getirilmesini, sirenlerin çaldırılması için TRT Haber Televizyonuna göre saat ayarı yapılmasını, belirtilen gün ve saatte çaldırılan sirenlerin çalışıp çalışmadığının tespit edilerek, Ek Formdaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve 25 Kasım 2018 tarihine kadar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na gönderilmesini rica ederim” denildi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER