'SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA ÇALIŞMAK HER ZAMAN FEDAKARLIK GEREKTİRİR'

'SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA ÇALIŞMAK HER ZAMAN FEDAKARLIK GEREKTİRİR'

Değerli Basın Mensupları,
BASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, 30 Nisan 2018 Pazartesi günü yapılacak olan genel kurulda adaylığı bırakacağını açıkladı. 

Başkan Kasapoğlu, açıklamasında “Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığım BASİAD, 30 Nisan’da genel kurulunu topluyor. Denizli’nin öncü sivil toplum kuruluşları arasında her zaman ilk sıralarda olan BASİAD’ın genel kurulunda alınacak kararların şehrimiz ve camiamız için hayırlara vesile olmasını diliyorum.  Önceki dönem başkanımız Hüseyin Memişoğlu’ndan 3 yıl önce aldığımız bayrağı elimizden geleni yaparak gururla dalgalandırmaya çalıştık. Şüphesiz ki, bu dönemde yaptığımız en önemli proje Turizm Yolunda Babadağ Projesi oldu. Proje doğrultusunda sürekli yeni çıktılar ortaya koyarak Babadağ’ı bir turizm noktası yapmayı hedefledik. Bundan sonraki dönemde yapılacak işlerle bu hedefe her gün daha fazla yaklaşılacaktır. Bu üç yıllık süre içerisinde yüksek bir enerji ve konsantrasyon ile aralıksız Denizli ve Babadağ için çalıştık.Yönetim listelerini oluştururken BASİAD bayrağını önümüzdeki yıllarda taşıyabilecek donanımlı genç isimlere yer vermiştik. Başkanlığım dönemi içerisinde oluşturduğumuz bu genç ve dinamik yönetim ekibi önümüzdeki yıllarda BASİAD’ın yeni vitrini olacaktır.” Dedi.

“SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDA ÇALIŞMAK HER ZAMAN FEDAKARLIK GEREKTİRİR”
BASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kasapoğlu, Nisan ayı içerisinde Denizli Sanayi Odası Meclisi’ne ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildiğini belirterek, “Denizli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ve arkasından Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine seçildim. Bu önemli kurumda aldığım aktif görev ile önümüzdeki dönemde BASİAD için gerekli enerjiyi gösteremeyeceğimi düşünüyorum. Yıllardır yükselen BASİAD bayrağını geri düşürmemek, aynı enerjinin devam etmesini sağlamak ve yeni isimlere alan açmak adına önümüzdeki hafta yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olmayacağım. Sivil toplum kuruluşlarında çalışmak her zaman fedakarlık gerektirir. İşten, aileden, zamandan yapılan fedakarlıklarla, topluma faydalı olmak asıl amaçtır. Sivil toplumculuk anlayışında şahısların değil kurumların önemli olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerekir. Gözlemim şudur ki; uzayan başkanlık süreleri kurumları hantallaştırmakta ve pasifize etmektedir. Zaman içinde, başkandan beslenen kurum modeli, kurumdan beslenen başkan modeline dönüşmektedir. Temsil ettiğim kurumumun dinamizmini bozmamak ve bu işlere gönül veren diğer arkadaşların önünü açmak için BASİAD’daki görevimi noktalıyorum. Aldığım bu kararın tüm sivil toplum yöneticileri için de örnek olmasını temenni ediyorum. Bugüne kadar her zaman yanımızda olan üyelerimize, büyüklerimize tüm Denizli halkına ve siz değerli basın mensubu arkadaşlara teşekkür ediyorum.” Diye vurguladı.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER