'SİYASİ HAYATIMI BÜYÜKŞEHİR'İ ALAN İL BAŞKANI OLARAK TAÇLANDIRMAK İSTİYORUM'

'SİYASİ HAYATIMI BÜYÜKŞEHİR'İ ALAN İL BAŞKANI OLARAK TAÇLANDIRMAK İSTİYORUM'

Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan Kongrede başkanlık görevini 3’üncü kez devralan Ali Rıza Ertemur, yeni yönetimin hedeflerini açıkladı. Başken Ertemur; “Hedefimiz Denizli Büyükşehir Belediyesi’dir. 35 yıllık siyasi hayatımı, Denizli’de Büyükşehir’i alan il başkanı olarak taçlandırmak istiyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış Programı’na konuk oldu. “CHP Denizli İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, 2019 seçimlerinde CHP’den milletvekili adayı olup olmayacağını da açıkladı. Ertemur, “siyasetle ilgili hedeflerimiz illa ki olur. Ancak şahsım adına böyle bir düşünce içerisinde değilim. Benim hedefim, CHP Denizli İl Başkanı olarak Büyükşehir Belediyesi’ni almak. 35 yıllık siyasi hayatımı, Denizli’de Büyükşehir’i alan il başkanı olarak taçlandırmak istiyorum” diye konuştu. 

“DENİZLİ’Yİ MUTLU BİR ŞEHRE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”
Seçim sonrasında büyük bir sorumluluk aldığını çok iyi bildiğini belirten İl Başkanı Ertemur, “ekibimizle birlikte CHP’yi 2019 seçimlerinde Büyükşehir ile taçlandırmak istiyoruz. Yerel yönetimde bir kaos var. Biz de buradan hareketle Denizli’yi mutlu bir şehre dönüştürmeyi istiyoruz. Yola çıkış amacımız bu, hedefimiz bu” diye konuştu.  

“KONGREDE SEVGİ VE KARDEŞLİK KAZANDI”
CHP İl Başkanı Ali Rıza Ertemur, kongre sonrasında adaylar ve tüm parti üyeleri ile konuştuğunu, birlik ve beraberlik içerisinde bu yürüyüşe devam edeceklerini söyledi. Ertemur, “bu bizim iç yürüyüşümüz. Sayın Bülent Nuri Çavuşoğlu da Sayın Azmi Ermiş de yanımızda olacak. Biz bu kongre sonucuna bakarak, ‘destek verdiler vermediler’ diye düşünmedik. ‘631 oy aldık geldik’ diye düşünüyoruz” şeklinde ifade etti. 

“İÇE DÖNÜK MÜCADELELERİ BIRAKTIK, YÜZÜMÜZÜ VATANDAŞLARIMIZA DÖNDÜK”
CHP’nin enerjisini içe dönük mücadelelere ayırmayacağını söyleyen Ali Rıza Ertemur, liderlik yarışına girmeyeceğini ve geçmişe dönük de birçok hatalar yaptıklarını kaydederek; “halkımızla iç içe ve entegre olmuş olarak 2019 yolculuğumuzu sürdüreceğiz” dedi. 

“2019 BAŞKANLIK YOLUNDA CHP’NİN BİR PARTİYLE İTTİFAK ETMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL”
Başkan Ertemur, 2019 Başkanlık seçiminde CHP’nin herhangi bir ittifaka gidip gitmeyeceğini de açıkladı. “AK Parti’nin MHP ile Cumhur ittifakı söz konusu. Buna karşılık CHP bir ittifak arayışına girecek mi?” sorusuna, Ertemur; “CHP’nin, herhangi bir siyasi partiyle ittifak etmesi gündemimizde değil. İkinci tura kalınırsa o zaman bir ittifak söz konusu olabilir” diye cevap verdi.  

“DENİZLİ HALKININ HAYAT STANDARDI BİTTİ”
Denizli halkının hayat standardının bittiğini iddia eden Ali Rıza Ertemur, şunları söyledi: “Sabah evden çıkıyorsunuz, aynı yoldan akşam evinize varamıyorsunuz. Böyle bir şehirde yaşıyoruz. Plansız bir yerel yönetim ve kaos içerisinde kalmış bir şehir var.”  

 

FERHAT SOLKOL  

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211