'SİZ SANDIKTA BİZ MECLİS'TE 'ARTIK TAMAM' DİYECEĞİZ'

'SİZ SANDIKTA BİZ MECLİS'TE 'ARTIK TAMAM' DİYECEĞİZ'

Bayramyeri Meydanı’nda esnafları ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Adayı Teoman Sancar, “24 Haziran’da  hep birlikte kazanacağız. Siz sandıkta biz Meclis’te ‘artık tamam’ diyeceğiz” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Adayı Teoman Sancar Bayramyeri’ndeki esnafı ziyaret etti, hayırlı işler diledi. Sancar’a Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker de eşlik etti. Arife öncesi esnafla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Teoman Sancar “Esnafımızın rahat etmesi için elimizden geleni yapacağız. Esnaf aleyhine olan farklılıkları ortadan kaldıracağız. Esnaf Bakanlığı kurarak, esnaf ve sanatkarların sorunlarının siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız. Ruhsatlandırma işlemlerinin esnaf odaları tarafından yapılmasını sağlayacağız. Sosyal güvenlikte norm ve standart birliğini sağlayacağız. Esnafın kira stopajını kaldıracağız.

Esnafın kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Esnafın düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi dükkan sahibi olmasını sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatifleri’ni güçlendirecek, kredi miktarlarını artıracağız. Aynı alanda iş yapan esnafın çarşılar ve sanayi siteleri halinde örgütlenmesine destek olacağız. Ortak malzeme ve hizmet kullanımı ile giderlerini düşüreceğiz. Esnafın kurduğu kümelenme şirketleri ve sosyal işletmelere vergi avantajı sağlayacağız. Tarihi çarşıları özerk yapıya kavuşturacağız. Vergide adaleti sağlayacak, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacağız. Ücretlilerin ve esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacak şekilde, gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. Zengini daha zengin etmeye dayalı mevcut büyüme anlayışı yerine, hakça paylaşıma dayalı, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir kalkınma anlayışını getireceğiz. Böylece hem esnafımız hem vatandaşımız rahat bir nefes alacak. Üreten,  büyüyen, hakça bölüşen bir Türkiye için CHP iktidarı ile ülkemiz rahat edecek. 24 Haziran’da  hep birlikte kazanacağız. Siz sandıkta biz Meclis’te ‘artık tamam’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER