Skor 13-7 ama kazanan: Dostluk!

Cumhuriyet Halk Partisi Spor Üst Kurulu’nun ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Amatör Kulüpleri Destekleme’ programı çerçevesinde CHP Denizli İl Yönetimi ile 3. Lig’deki Denizli temsilcisi Horozkent Spor karşı karşıya geldi. 13-7 Horozkentspor’un üstünlüğüyle sona eren maçta kazanan ise dostluk oldu.

Skor 13-7 ama kazanan: Dostluk!

Cumhuriyet Halk Partisi Spor Üst Kurulu’nun ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Amatör Kulüpleri Destekleme’ programı kapsamında CHP Denizli İl Yönetimi ile elde ettiği başarılarla Denizli’nin gururu olan Horozkent Spor halı saha maçında karşı karşıya geldi. Gültepe Halı Sahası’nda gerçekleştirilen etkinliğe; CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, CHP İl Yönetimi, Horozkent Spor Yönetimi, partililer, futbolcu aileleri ve çok sayıda davetli katıldı.

AKBABA İKİNCİ YARI KIZLARA GEÇTİ

15’er dakikalık 2 devreden oynanan maçta, Horozkentspor, CHP İl Yönetimi’ne şans tanımadı ve sahadan 13-7’lik skorla galip ayrılan taraf oldu. Kızlar gösterdikleri performans ve attıkları gollerle erkek meslektaşlarına taş çıkarttı. Başkan Akbaba, mücadelenin ikinci yarısında Horozkentspor adına forma giyerken, ortaya çok güzel görüntüler çıktı. Minikler, yıldızlar ve A Takım ile sahada olan Horozkent’in performansı maç sonrası ayakta alkışlandı. Maç sonrası toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirilirken ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı’ birlikteyiz mesajı verildi. Daha önce Türkiye Şampiyonluğu başarısı elde eden Horozkentspor, bu sezon 3. Lig 3. Grup’ta oynadığı 5 maçtan da galip ayrılarak liderlik koltuğunda oturuyor.

“KADININ TÜRKİYE’DE MÜHRÜ VAR”

Maç öncesinde konuşan başkan Akbaba; “Bizler, ülkemizde ve Denizlimizde, kadınlarımıza değer veriyoruz. Hayatımızın her anında; aldığımız kararlarda, attığımız adımlarda, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde, kentte ve kırsaldaki ziyaretlerimizde, kadınlarımızla birlikte ortak kararlar alıyoruz. Biz erkekler; birer torun, birer oğul, kız çocuklarının babası, hayatlarının kadınları ile evlenmiş, mutlu ve huzurlu erkekler olarak kadınlarımıza ve kızlarımıza saygıyla, sevgiyle davranmaktan da büyük bir mutluluk, keyif ve gurur duyuyoruz. Spordan sanata, eğitimden sağlığa, aile yaşamından iş hayatına, ekonomiden sosyo-kültürel gelişmeye, hayatımızın her alanında tam da her şeyin merkezinde ve yanı başımızda olan, kadınlarımız için bir sloganımız var; ‘kadının Türkiye’de mührü var’. Huzurlu anneler, mutlu ablalar, yüzü gülen kız kardeşler, karnı tok sırtı pek kız çocuklar, masvavi bir gökyüzü, yemyeşil bir yeryüzü; çok mu zor? Tabii ki hayır” dedi.

“KENDİNİZİ YETİŞTİRMEYE BAKIN, OKUYUN”

Genç kadınlara tavsiyelerde bulunan Başkan Akbaba; “Genç kızlarımıza bir ağabey tavsiyesidir, lütfen dikkate alın. Kendinizi yetiştirmeye bakın, okuyun. Türkiye’yi gezin, bir yabancı dil öğrenin, bir meslek edinin, ekonomik özgürlüğünüzü kazanın, kendinizi tanıyın, tanıyın ki gücünüzün farkına varın. Tüm annelerimizden, anne adaylarımızdan isteğimizdir, ricamızdır; şiddete meyilli her kim varsa bir zamanlar çocuktu. Çocuklarımızdan korkuyu da, öfkeyi de, kaygıyı da alıp götürecek, yerine sevgiyi, ilgiyi, şefkati ve güveni verecek olan, onların hem düşüncelerini hem de ruhlarını şekillendirecek olan sizlersiniz. Tüm babalarımızdan, büyükbabalarımızdan talebimiz var: çocuklarımıza güzel örnek olalım, geleceğimizi karartmayalım. Bugün kadın cinayetleri, çocuk gelinler, cinsel taciz, mobing, duygusal, psikolojik, fiziksel ve ekonomik istismar hala konuşuluyorsa; bunu ya hep birlikte yeneceğiz ya da hep beraber insanlığımızdan utanacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2019, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER