Sokağa çıkma yasağı site sakinlerini kapsıyor mu?

Türkiye korona virüsle mücadele kapsamında geçen hafta 31 ilde sokağa çıkma yasağı kararı almıştı. İçişleri Bakanlığı yeni bir açıklama yaparak Türkiye’nin ikinci kez sokağa çıkma yasağını hafta sonu uygulayacağını duyurdu. Alınan kararla birlikte site özel mülk, site sakinleri yasak kapsamında mı sorusu akıllara geldi. Merak edilenleri Evora Denizli Site İşletme Müdürü Ceyhun Kılınç yanıtladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen yeni tip korona virüs Türkiye’de de görülmesinin ardından İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Gizemli hastalık için İçişleri Bakanlığı sırasıyla 65 yaş ve üstü,20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kararları almış son olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirmişti. Bu kapsamda geçen hafta uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta sonuda uygulanacak. Alınan kararla birlikte site özel mülk, site sakinleri yasak kapsamında mı sorusu akıllara geldi. Merak edilenleri Evora Denizli Site İşletme Müdürü Ceyhun Kılınç yanıtladı.

“CEZAİ YAPTIRIM SÖZ KONUSU”

Site sakinlerinin de yasak kapsamında olduğunu dile getiren Evora Denizli Site İşletme Müdürü Ceyhun Kılınç; “Yasak site sakinlerini de kapsıyor. Cezai yaptırım söz konusu. Biz bu konuda gerekli bilgilendirmeleri site sakinlerimize yaptık. Gerekli önlemlerimizi aldık. Siteler insanların yoğun olarak bulunduğu yerler. Bu konuda insanların bilinçli olması gerekiyor. Hassas davranılmalı. Site özel mülk tabiriyle insanlar farklı düşünebilirler. Ancak bu yasak kapsamında olduğunu değiştirmiyor. İnsanlar dikkat etsinler. Duyarlı davransınlar. Bizlere kolluk kuvvetleri gelip uyarılarda bulundu. Bizde gerekenleri yaptık. Lütfen sitelerde yaşayan insanlar sakın çıkmasınlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221