SOKAK HAYVANLARINA DİKKAT ÇEKTİLER

AK Parti Denizli Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı ve AK Parti Denizli Gençlik Kolları Teşkilatı, şiddet gören ve sahipsiz olan sokak hayvanları için farkındalık oluşturma amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

SOKAK HAYVANLARINA DİKKAT ÇEKTİLER

Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde şiddet gören sokak hayvanları için farkındalık oluşturma amacıyla yola çıkan AK Parti Denizli Çevre Şehir ve Kültür Başkanlığı ve AK Parti Denizli Gençlik Kolları Teşkilatı, örnek uygulamalar gerçekleştirdi. Yaptıkları etkinlikler ile ilgili bilgi veren AK Parti Denizli Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Saliha Deveci; “Gençlik kollarımız, ikinci el malzemelerden kedi ve kuş yuvaları yaptı. Onları Çamlık Parkı’na astık ve kurulumlarını gerçekleştirdik. Sokaklarımızdaki kedi ve köpekleri mamalar ile besledik. Aslında bu etkinliklerimizi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde planlamıştık ve o gün gerçekleştirecektik. Ancak gelen şehit haberlerimizin üzüntüsünden dolayı cumartesi gününe erteledik. Bu vesileyle de şehitlerimize Allah’tan rahmet ve yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.

“HAYVANLAR, ALLAH’IN BİZLERE EMANETLERİDİR”

Hayvanların yaşam hakkını korumak, sahipsiz hayvanlara uygulanan şiddete “dur” demek için hafta sonu bir dizi etkinliğe imza attıklarını bildiren Başkan Deveci, şöyle konuştu: “Sokak hayvanlarına yönelik farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Sokak hayvanlarının yanında olmanın, onları sevmenin aynı zamanda sosyal sorumluluk olduğunu dile getirmeye çalışıyoruz. Hayvanları korumak sadece görev değil inancımızın, insanlığımızın da gereğidir. Hayvanlar bir mal değil candır, onlar bizlere Allah’ın bir emanetidir. Hayvanlara su vermek, onları sevmek, doyurmak, yaralarını sarmak, onları korumak adeta bir ibadettir. Ayrıca 4 Ekim Günü, insanların hayvanlara sevgisini ve yaşam haklarına olan saygısını göstermelerinin yanı sıra bu konuda çalışan kurumlara destek olmaları için bir fırsat veriyor.”

“BİRBİRİMİZE İHTİYACIMIZ VAR”
Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmalıyız” diyen Deveci, “Hayvanları koruyalım derken aklımıza sadece kedi, köpek vb. hayvanlar gelmemeli, bunlarla sınırlı kalmamalıdır. Ne yazık ki günümüzde insan eliyle pek çok canlı türünün nesli tükenmeye yüz tutmuş, doğal alanlar tahrip edilmiştir. Biyolojik çeşitliliğin korunması, dünya da yaşamın sağlıklı bir şekilde sürmesi için, birbirimize ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER